2018-09-20

„Przyjaciółki” - odcinek 137: Małżeńskie problemy Anki

0

Anka dobrze sobie radzi w kancelarii prawnej, co zawdzięcza nie tylko swojej pracowitości, ale i sprytowi. Sytuacja w domu Strzeleckich staje się jednak nie do zniesienia. Przyczyną kłopotów jest Paweł, jego nałóg i postawa. Czy rodzinie adwokatów uda wyjść się z trudnej sytuacji?

W firmie, w której pracuje Strzelecka wszystkie chwyty są dozwolone. Wzajemna podejrzliwość i chorobliwa rywalizacja zaczyna także udzielać się Ance. W myśl zasady „z kim przystajesz, takim się stajesz”, kobieta zaczyna stosować wobec innych pracowników chwyty poniżej pasa. Mimo tego, że doskonale daje sobie radę merytorycznie.

Koronnym przykładem jest zniszczenie korespondencji skierowanej do nieprzychylnego Annie prawnika. To, co zrobiła Strzelecka, nie umknęło uwadze jednej z pozornie przychylnych kobiecie adwokatek. - Jesteś jeszcze trochę zielona w te klocki, musisz się podszkolić - usłyszała. Czy włożenie dokumentów rywala do niszczarki będzie miało swoje konsekwencje? Jakie zamiary ma wobec Anki starsza koleżanka?

Paweł Strzelecki pije coraz więcej. Frustruje go brak zatrudnienia, ale jednocześnie uważa, że w jego obecnym trybie życia nie ma nic złego. Stał się zobojętniały i pasywny. Nie przeszkadza mu nawet, gdy jego matka wytyka mu błędy. - Kopnij go w tyłek, albo ja to zrobię - radzi teściowa Ance, która pamięta o tym, że ojciec Pawła zapił się na śmierć.

Niestety, uwagi i prośby nie przynoszą skutku. Bezrobotny adwokat wciąż szuka ukojenia w trunkach. Miarka się przebiera, gdy pijany wsiada do samochodu z małym Oliwierem. Czy uda się zapobiec tragedii?

Jasiek i Stefa obawiają się o Zuzę, która - całkowicie pochłonięta przygotowaniami do ślubu - bagatelizuje swoje zdrowie. Ekspedientka w sklepie zwraca jej uwagę na nadnaturalnie duże znamię na plecach i radzi udać się do lekarza. Ostatecznie za namową najbliższych umawia się do dermatologa. Co wyniknie z tej wizyty? Czy bankierka, której matka zmagała się z problemami onkologicznymi, ma się czego obawiać?

Oglądaj w IPLA.TV: „Przyjaciółki” - odcinek 137

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Zobacz także:
„Przyjaciółki” - odcinek 136: Cienie przeszłości
„Przyjaciółki” - odcinek 135: Strzelecki na krawędzi
„Przyjaciółki” - odcinek 134: Co dalej z Patrycją?
„Przyjaciółki” - odcinek 133: Czego on chce od Ingi?
„Przyjaciółki” - odcinek 132: Nieoczekiwane kłopoty Doroty

Komentarze
© Polsat 2019