2018-09-13

„Oko za oko”: Kto jest kim w nowym serialu Czwórki?

0

Przedstawiamy najważniejsze postaci jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji tej jesieni. „Oko za oko”, czyli zawodowe i uczuciowe perypetie czworga warszawskich prawników oraz kryminalne zagadki, z jakimi mają do czynienia - od października w środy, czwartki i piątki w TV4.

Oko za oko. Ząb za ząb. Przyjaźń za przyjaźń. Miłość za miłość… Gdy bliscy sobie ludzie znajdą się po przeciwnych stronach barykady, emocje aż kipią, a walka może stać się wyjątkowo zacięta. Wiedzą o tym doskonale specjalizująca się w sprawach rozwodowych mecenas Anna Wysocka i jej mąż prokurator Maciej Wysocki, ale dopiero w czasie swojego rozwodu przekonują się na własnej skórze, co to znaczy. Niegdyś szczęśliwi małżonkowie, a teraz skłóceni rodzice, prywatnie utrzymują kontakt głównie ze względu na dobro dzieci. Natomiast zawodowo toczą ostre boje, reprezentując przeciwne strony w sądzie.

Temperatura ich sporów udziela się ich współpracownikom: pełnemu tupetu mecenasowi Konstantemu Litwickiemu oraz wyjątkowo ciętej i bardzo atrakcyjnej prokurator Izabelli Gryc, których twardej i ambitnej rywalizacji w pracy towarzyszy specyficzny „flirt”, oparty na wzajemnych uszczypliwościach, impertynencjach i prowokacyjnych wyzwaniach.

W każdej ze spraw, w której stoją po przeciwnych stronach, Anna i Maciej - analizując dowody i poszukując argumentów - muszą rozwiązać tę samą zagadkę. Choć grają przeciw sobie, każde z nich musi przede wszystkim poznać prawdę i oboje liczą na to, że będzie ona po ich stronie i zapewni im wygraną w sądzie. Rozwiązując cudze problemy, Wysocka jednocześnie boryka się z kłopotami prawnymi swojej kancelarii, na której właścicielce, Marii Zakrzewskiej-Witt - szefowej, przyjaciółce i mentorce Anny - zaciążyło poważne oskarżenie. Zarzuty, jakie postawiono Marii i akcja prokuratury kierowana przez Macieja jest dla Anny szokiem. Wysocka jest pewna, że sprawa została sfingowana lub że to nieporozumienie. Ale próbując je wyjaśnić, napotyka na coraz bardziej niepokojące i tajemnicze tropy…

W rolach głównych występują Dominika Łakomska (jako mecenas Anna Wysocka), Łukasz Konopka (prokurator Maciej Wysocki), Kaja Walden (prokurator Izabela Gryc) i Maciej Kosmala (mecenas Konstanty Litwicki).

Autorem scenariusza „Oko za oko” jest Jarosław Kamiński, reżyserem Krzysztof Kasior, zaś producentem wykonawczym, obok Tadeusza Lampki, jest Urszula Kołodziej.

Główni bohaterowie:

Anna Wysocka - adwokat (Dominika Łakomska)
„Oko za oko. Ząb za ząb. Przyjaźń za przyjaźń. Miłość za miłość” - to dewiza, którą kieruje się mecenas Wysocka. Dotąd posłusznie żyła w cieniu męża i pozwalała, by jej sukcesy schodziły na drugi plan. Gdy Maciej ją zdradził, wszystko jednak się zmieniło, a jej miłość zastąpił gniew. Anna wystąpiła o rozwód i w końcu poczuła, jaką ma siłę. Niezależna, pewna siebie mecenas Wysocka jest gotowa do akcji! I nie przepuści żadnej okazji, by utrzeć byłemu mężowi nosa. Nie tylko prywatnie, lecz także zawodowo - podczas kolejnych potyczek w sądzie.

Maciej Wysocki - prokurator (Łukasz Konopka)
W pracy błyskotliwy, odważny Wysocki bez wahania dowodzi zespołem i ściga kolejnych przestępców. W domu był za to dotąd kochającym ojcem… i kiepskim mężem. Przez lata żył wygodnie, wspierany przez oddaną żonę i przekonany, że każdy „grzeszek” ujdzie mu na sucho. Anna w końcu jednak się zbuntowała i odeszła. A Macieja na rozprawie rozwodowej czeka spory szok... Wysocki jest gotów na wszystko, by odzyskać dawne życie i rodzinę. Ale czy zrozumie, że wcześniej sam musi się zmienić i traktować Annę jak partnerkę, a nie kolejną podwładną?

Zuza (Alicja Wieniawa-Narkiewicz) i Franek (Bartosz Pytka) - dzieci Wysockich
Gdy ich rodzice się rozstali, juniorzy zostali z Anną, bo to ona zawsze otaczała ich opieką i stworzyła dla rodziny szczęśliwy, bezpieczny dom. A Maciej, choć dzieci naprawdę kocha, nie jest w stanie upilnować ich nawet przez kilka godzin. Zwłaszcza, że Zuza i Franek mają wyjątkowy talent do pakowania się w kłopoty.

Konstanty Litwicki (Maciej Kosmala) - prawnik, kolega Anny z kancelarii
W karierze pomagał mu dotąd wpływowy ojciec, ale Konstanty ma ambicje, urok, spryt i sporo tupetu, dzięki którym sam też nieźle radzi sobie w życiu. Młody prawnik wciąż powiększa „kolekcję” modnych garniturów i… pięknych dziewczyn. A gdy spotyka Izę - seksowną panią prokurator - jego tętno od razu skacze…

Prokurator Izabella Gryc (Kaja Walden) - podwładna Macieja
Twarda góralka z Podhala. W pracy zimna i bezkompromisowa - żaden bandyta nie może liczyć na jej litość. Za to po godzinach pani prokurator potrafi zaszaleć… Dumna i pewna siebie Iza stanowi dla mężczyzn spore wyzwanie. Większość adoratorów wzbudza w niej tylko… kpiący śmiech. Czy to się zmieni, gdy na jej drodze stanie wygadany, pewny siebie brunet w todze adwokata - Konstanty?

Maria Zakrzewska-Witt (Marzena Oberkorn) - szefowa i najbliższa przyjaciółka Anny
Kobieta, która od dawna stanowi dla niej wzór. Wysocka traktuje Marię niemal jak drugą matkę... A gdy pani mecenas wpadnie nagle w kłopoty i trafi do aresztu, Anna będzie gotowa na wszystko, by jej pomóc.

„Oko za oko” od 3 października - premierowo w środy i czwartki o godz. 21:00 oraz w piątki o godz. 21:00 - dwa odcinki w Czwórce.

Zobacz także:
„Oko za oko” od 3 października w Czwórce
„Maria z przedmieścia” od 5 września w Czwórce
Polska premiera serialu „Światło twoich oczu” 5 września w Czwórce
Nowy sezon „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od 3 września w Czwórce
„Policjantki i Policjanci” od 3 września w Czwórce
Nowe sezony hitów Czwórki od 3 września

Komentarze
© Polsat 2019