2018-07-26

Katarzyna Dowbor: Remontujemy i domy, i życia

0

Dziennikarka opowiedziała o pracy na planie programu „Nasz nowy dom”. Jak ważne są dla niej losy uczestników i rodzin, którym pomaga? Dlaczego Katarzyna Dowbor uważa, że ta produkcja powinna być emitowana w telewizji opłacanej z abonamentu?

Widzowie Polsatu wkrótce będą mogli oglądać już jedenasty sezon programu „Nasz nowy dom”, który bije rekordy popularności. - Najważniejszym przesłaniem tego programu jest wiara w to, że nawet ludzie będący w najtragiczniejszym położeniu, tak jak nasi bohaterowie, mogą zacząć nowe życie - powiedziała Katarzyna Dowbor w wywiadzie udzielonym miesięcznikowi „Benefit”.

Dziennikarka przyznaje, że ekipa programu remontuje nie tylko domy, lecz także życia bohaterów. Prezenterka tłumaczy, że uczestnicy „Naszego nowego domu” często są już pogodzeni ze swoim losem i nie mają woli do walki o lepszy byt. A dzięki programowi odzyskują wiarę we własne możliwości i chłoną dobrą energię. - Są z nami przez pięć dni, nasiąkając wiarą, że jeszcze wszystko, co piękne i dobre, jest przed nimi. W telewizji komercyjnej, która - umówmy się - jest nastawiona na to, żeby zarabiać pieniądze, możemy od pięciu lat robić program misyjny. Program, który tak naprawdę powinien być emitowany w telewizji opłacanej z abonamentu. To jest fantastyczne - podkreśla gwiazda.

Wizyty w domach u rodzin, których sytuacja jest naprawdę tragiczna, wymagały wypracowania specyficznego podejścia do wykonywanej pracy. - Nie płaczemy nad tym, co widzimy, tylko wchodzimy i zastanawiamy się, co możemy zmienić. Nie staliśmy się mniej wrażliwi, ale nasza wrażliwość została przekierowana na mądre myślenie o pomaganiu, na konstruktywne działanie i szukanie rozwiązania, na konkretny plan i konkretne czyny - tłumaczy Katarzyna Dowbor.

Nowe odcinki programu „Nasz nowy dom” jesienią w Telewizji POLSAT.

Mona Mon

Zobacz także:
Paweł Loroch na planie u Katarzyny Dowbor
„Nasz nowy dom”: Jesienne odcinki już tuż-tuż
Katarzyna Dowbor wydała książkę dla dzieci
Martyna Kupczyk i Żora Korolyov w nietypowej roli
Katarzyna Dowbor: Zakochuję się w intelekcie
„Nasz nowy dom” pomaga również… Tego nie było na wizji

Komentarze
© Polsat 2018