2018-05-26

Michał Bajor i 45 lat „Mojej miłości największej”

0

Wyjątkowy jubileusz odbył się drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2018. Fani twórczości Michała Bajora otrzymali najwspanialsze z jego muzycznych dzieł. Od „Ogrzej mnie” aż po „Moja miłość największa”. Jedyny i niepowtarzalny artysta odebrał w Operze Leśnej wiele nagród.

Michał Bajor, urodzony w 1957 roku w Głuchołazach, na stałe wpisał się w kanon polskiej muzyki. Zadebiutował koncertową płytą „Live” w 1987 roku, a rok później były studyjne „Nowe Piosenki”. Wiele z jego krążków pokryło się złotem i platyną. Należy do odważnych artystów, którzy nie boją się wyzwań, czego dowodem jest świetnie przyjęty przez krytyków album z interpretacjami utworów Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Jego ostatnia studyjna produkcja „Moja miłość” zadebiutowała na pierwszym miejscu listy OLiS.

Twórca radził sobie doskonale także w świecie filmu i z powodzeniem grał w Teatrze Telewizji. Współpracował z Agnieszką Holland, Feliksem Falkiem i Krzysztofem Kieślowskim. W 2000 roku wcielił się w Nerona w filmie „Quo Vadis” Jerzego Kawalerowicza.

Podczas Polsat SuperHit Festiwal 2018 zaprezentował swoje najważniejsze kompozycje, a przy tym snuł opowieści i dzielił się wspomnieniami. - Dobry wieczór drogiej publiczności i telewidzom Polsatu. Kłaniam się nisko - przywitał wszystkich. - Nie dopuszczam tej myśli, że zadebiutowałem czterdzieści pięć lat temu, ale miałem wtedy szesnaście lat - podkreślił. Na pierwszy ogień „Ogrzej mnie”.

Następnie „Edith” w hołdzie Edith Piaf i piosence francuskiej oraz jeden z największych przebojów „Nie chcę więcej”, kompozycja Włodzimierza Korcza do słów Dariusza Rogalskiego, kamień milowy piosenki aktorskiej. - O ten utwór proszą mnie wszędzie, gdzie się pojawiam - wskazał Michał Bajor.

„Moja droga” to z kolei autorska wersja „My Way” Franka Sinatry, do której artysta specjalnie zmienił... marynarkę. - Pytanie, czy te brawa dla piosenki czy dla marynarki? - rozbawił widownię, nawiązując do charakterystycznego błękitnego stroju.

Jak przystało na zacny jubileusz, artysta został godnie uhonorowany. W jego ręce trafiło Kryształowe Serce od Telewizji POLSAT, Platynową TeleKamerę wręczyła redaktor naczelna magazynu „Tele Tydzień” Agnieszka Trojanowicz, a nagrodę specjalną za 45 lat pracy artystycznej otrzymał od prezesa Sony Music Polska - Macieja Kutaka.

- Dziękuję wszystkim! Dziękuję Polsatowi - Nino - zwrócił się do Niny Terentiew, dyrektor programowej Telewizji POLSAT. - Dziękuję Państwu za te wszystkie lata, w których mogłem spełniać i mam nadzieję, że dalej będę spełniał marzenia muzyczne. I proszę o jeszcze - dodał, a sopocka publiczność zaśpiewała gromkie „Sto lat”.

Wyborny wieczór pełen nostalgii i artyzmu zakończył medley: „Błędny rycerz”, „Śpiew ocalenia” oraz „Moja miłość największa”.

Oglądaj w IPLA.TV: „Polsat SuperHit Festiwal 2018”

„Polsat SuperHit Festiwal 2018” od piątku 25 maja do niedzieli 27 maja w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Znamy Radiowy Przebój Roku! Oto najczęściej grany hit
Koncert Platynowy otworzył Polsat SuperHit Festiwal 2018
„Tamta dziewczyna” miała piękny jubileusz w Sopocie
Sławomir i Kajra z minirecitalem w Operze Leśnej
Dzień 3. Polsat SuperHit Festiwal 2018. Będzie wesoło!

Komentarze
© Polsat 2020