2018-05-20

„W rytmie serca” - odcinek 26: Ostateczne starcie

Bliscy doktora Żmudy przeżyli dramatyczne chwile. Co się stało? Dzięki temu, że znalazł się dawca, Wilczyński mógł przejść przeszczep, który dawał mu szansę na wyzdrowienie. Niestety, ta wiadomość dotarła również do mafii... Jak zakończył się drugi sezon „W rytmie serca”?

Adam dostał informację ze szpitala, że możliwa jest operacja jego ojca. Aby uczcić cudowną wiadomość lekarz zorganizował kolację, na której pojawiła się cała rodzina i przyjaciele.

Po hucznym świętowaniu Edward Wilczyński został przyjęty na oddział, gdzie oczekiwał na przeszczep. Jego plan na wyzdrowienie postanowiła popsuć mafia.

Jeden z wysłanników Gałczyńskiego w przebraniu pielęgniarza zakradł się do pokoju artysty i groził mu bronią.

Do akcji wkroczyła Weronika i Siedlecki, co skończyło się strzelaniną, podczas której policjantka została ranna!

Maria przez kilka dni czekała aż Adam powie jej o ciąży Weroniki. W końcu sama zdecydowała się zainicjować rozmowę na ten temat. - Przepraszam... - powiedział Żmuda. - Za co? Za to, że masz dziecko z inną kobietą, czy za to, że nic mi nie powiedziałeś? - dopytywała go Maria.

Perspektywa pojawienia się niemowlęcia na świecie namieszała lekarzowi w głowie na tyle, że nie wie z kim chce być. Pielęgniarka kazała wyprowadzić mu się z domu, więc Adam ponownie wrócił do mieszkania po ojcu. Zniesmaczona Maria odwiedziła Weronikę na posterunku.

Do Kazimierza wprowadziła się nowa, wielodzietna rodzina, która nie uznaje współczesnej medycyny. Dwoje ich dzieci od tygodni choruje. Dziewczynki poprosiły rodziców o zapisanie do lekarza, jednak bez skutku. Starsza z sióstr uciekła więc z domu i po kryjomu odwiedziła w przychodni doktora Żmudę.

Niestety, jako nieletnia nie mogła zostać przebadana. Adam odwiózł ją do domu i w obecności rodziców przepisał odpowiednie leki. Okazało się, że brak opieki medycznej dzieci to tylko wierzchołek góry lodowej, a rodzina skrywa o wiele gorsze sekrety…

Co odkrył Adam? Czy Weronika przeżyje?

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 26

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 25: Śmiertelne wyzwanie
„W rytmie serca” - odcinek 24: Trudno być tatą
„W rytmie serca” - odcinek 23: Romeo i Julia
„W rytmie serca” - odcinek 22: Więzy krwi
„W rytmie serca” - odcinek 21: W potrzasku

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: