2018-05-02

„Top Chef” - odcinek 9: Oto finaliści siódmej edycji

To już prawie koniec gry o tron. Kto zostanie królem kuchni? Pretendenci do tytułu Top Chef są o krok od ostatecznej rozgrywki, która zagwarantuje im prestiż, sławę i pieniądze. Co zdecydowało o tym, że to właśnie oni dostąpili zaszczytu i znaleźli się w finale?

Pierwsza konkurencja półfinału polegała na wykonaniu dania za mniej niż dziesięć złotych. Kucharze musieli przygotować potrawę nie tylko tanią, ale przede wszystkim wykwintną. - Chcę zobaczyć jak bardzo rozwinęliście się przez te dziewięć tygodni - zapowiedział Wojciech Modest Amaro.

Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia zadania zdobywca gwiazdki Michelin oznajmił, że uczestnicy muszą przesunąć się na stanowisko obok i dokończyć danie konkurenta. Po degustacji przygotowanych smakołyków decyzją jury do finału dostała się Sylwia Stachyra. - To było rewelacyjne - stwierdzili sędziowie „Top Chef”.

Motywem przewodnim drugiej konkurencji był „zielony kamuflaż”, pod którym miała ukrywać się główna treść dania. Dwadzieścia minut przed końcem czasu szef Amaro zaproponował uczestnikom swoją wersję dodatków do każdej potrawy. Wszyscy kucharze z wdzięcznością wykorzystali sugerowane składniki. Po pełnym emocji wydaniu przygotowanych dań jury zadecydowało, że drugą osobą, która zawalczy o tytuł Top Chefa, będzie Ewelina Łapińska.

Do trzeciej konkurencji, która miała rozstrzygnąć, kto zajmie ostatnie wolne miejsce w finale, przystąpili: Damian Wajda, Jan Kilański oraz Krzysztof Konieczny. Temat przewodni nawiązywał do pierwszego odcinka programu i był to boeuf strogonow. - Chciałbym zobaczyć, co można wykreować z tak bardzo lubianego mięsa, jakim jest polędwica wołowa. Pamiętajcie, kto nie ryzykuje, nie pije szampana - powiedział Robert Sowa.

Mistrzem carskiej kuchni okazał się Jan Kilański, który zachwycił jury swoją wersją klasycznego dania, a tym samym zajął ostatnie wolne miejsce w finale.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Jakie dania przygotowali uczestnicy półfinału? Jakich składników użyli? Czym zaskoczyli członków jury? I kto jest faworytem przed finałem?

Czat z Damianem Wajdą:

Oglądaj w IPLA.TV: „Top Chef” - sezon 7, odcinek 9

„Top Chef” w środę o godz. 21:50 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
„Top Chef” - odcinek 8: Zażarta batalia o półfinał
„Top Chef” - odcinek 7: W poszukiwaniu smaku umami
„Top Chef” - odcinek 6: Risotto? Makaron? Mamma Mia!
„Top Chef” - odcinek 5: Damsko-męskie porachunki
„Top Chef” - odcinek 4: Żurek, ogórek, kiełbasa i sznurek
„Top Chef” - odcinek 3: Lekkie danie na pożegnanie…
„Top Chef” - odcinek 2: Ale rzeź! Odpadły aż trzy osoby!
„Top Chef” - odcinek 1: Sztafeta i… azjatycki stek

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: