2018-04-23

Dzień 2. Polsat SuperHit Festiwal 2018. Zaśpiewają...

0

Największe przeboje radiowe na żywo na sopockiej scenie. Kolejny dzień pełen emocji i wrażeń w Operze Leśnej. 26 maja fani i widzowie zobaczą koncert znanych artystów, których najlepsze utwory prezentują najlepsze stacje radiowe. Wieloletnią i wyjątkową karierę podsumuje Michał Bajor.

W sobotę drugi dzień festiwalu zacznie się koncertem Radiowy Przebój Roku. Na scenie - podobnie jak w latach ubiegłych - zobaczymy artystów, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Drugą atrakcją tego dnia festiwalu będzie wyjątkowy jubileusz. Tym razem przekrój swojej twórczości zaprezentuje jedyny i niepowtarzalny Michał Bajor.

Radiowy Przebój Roku

Kto znalazł się na liście opracowanej dla ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu? Międzynarodowa firma „BMAT”, zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie, przygotowała zestawienie polskich hitów.

Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy takich artystów jak C-Bool z przebojami „DJ Is Your Second Name” i „Magic Symphony” czy Ewa Farna z „Wszystko albo nic” i „Echo” (z KaeNem). Na sopockiej scenie wystąpi reprezentant Polski na Eurowizji - Gromee ze „Spirit” i „Runaway” (z Mahan Moin), będą także Grzegorz Hyży z „O Pani!” oraz „Noc i dzień”, Lanberry z utworem „Ostatni most” i Filip Lato z zespołem Sound’n’Grace w singlu „100”.

Pojawi się również Loka z piosenką „Atom miłości”, Kayah z „Po co” i Margaret z kawałkiem „What You Do”. Swoje hity zaśpiewają jeszcze Natalia Szroeder - „Zamienię cię” oraz Ania Wyszkoni - „Nie chcę Cię obchodzić”.

Jubileusz Michała Bajora - 45 lat „Mojej miłości największej”

Artysta urodzony w 1957 roku w Głuchołazach na stałe wpisał się w kanon polskiej muzyki. Zadebiutował albumem „Nowe Piosenki” w 1988 roku. Wiele z jego krążków pokryło się złotem i platyną. Michał Bajor należy do odważnych artystów, którzy nie boją się wyzwań, czego dowodem jest świetnie przyjęty przez krytyków album z interpretacjami piosenek Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Jego ostatni studyjny album „Moja miłość” zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS.

Twórca radził sobie doskonale także w świecie filmu i z powodzeniem grał w Teatrze Telewizji. Współpracował z Agnieszką Holland, Feliksem Falkiem i Krzysztofem Kieślowskim. W jubileuszowym koncercie Michała Bajora usłyszymy najważniejsze muzyczne dzieła artysty m.in. „Nie chcę więcej”, „Ogrzej mnie”, „My Way” z repertuary Franka Sinatry, „Moja miłość największa” czy piosenki Edith Piaf.

Koncert Radiowy Przebój Roku poprowadzą Ewa Farna i Maciej Rock, Darek Maciborek z RMF FM i Krzysztof Ibisz oraz Ewa Błachnio i Kabaret Młodych Panów, zaś jubileusz Michała Bajora - Agnieszka Hyży.

Polsat SuperHit Festiwal 2018 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). Patronami medialnymi Polsat SuperHit Festiwal 2018 są radio RMF FM oraz „Tele Tydzień”. Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2018 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny partner flotowy - Grupa Zdunek.

Polsat SuperHit Festiwal to festiwal artystów, którzy odnieśli sukces. Jego formuła uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych. Podczas trzech dotychczasowych edycji Polsat SuperHit Festiwal, Telewizja POLSAT była liderem oglądalności, a wszystkie koncerty obejrzało łącznie ponad 22 miliony widzów.

„Polsat SuperHit Festiwal 2018” od piątku 25 maja do niedzieli 27 maja w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Słońce, plaża i Polsat SuperHit Festiwal 2018
Polsat SuperHit Festiwal 2018. Co, gdzie, kiedy?
Dzień 1. Polsat SuperHit Festiwal 2018. Kto wystąpi?
Dzień 3. Polsat SuperHit Festiwal 2018. Będzie wesoło!

Komentarze
© Polsat 2019