2018-04-16

Grażyna Wolszczak: Nie chciałam zostać aktorką

0

Gwiazda „Pierwszej miłości” była gościem Alicji Resich-Modlińskiej. Grażyna Wolszczak w programie „W bliskim planie” opowiedziała o wyboistej drodze do zawodu, swoich najlepszych rolach i zaangażowaniu w życie społeczno-polityczne.

- W dzieciństwie chciałam być chłopcem - wspominała z szelmowskim uśmiechem, opowiadając o bójkach z podwórkowymi łobuzami. - Raz złapałam jednego za czuprynę, on zeskoczył ze schodów, a mi została w rękach garść jego włosów. Rozpłakał się - dodała z miną zawstydzonego niewiniątka.

Dla równowagi wyszła za mąż za Cezarego Harasimowicza, który jej zdaniem  jest uczuciową... kobietą. Tak, dokładnie takiego określenia użyła aktorka. - Gdyby nie to, nie byłby tak dobrym pisarzem -  stwierdziła.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

W młodości nie myślała o karierze scenicznej. Chciała zostać panią psycholog, ale oblała egzaminy. I dobrze, bo gdyby nie została aktorką, nie poznaliśmy Judyty z „Ja wam pokażę”, Yennefer z „Wiedźmina”, a przede wszystkim Grażyny Weksler z „Pierwszej miłości”.

W programie pojawił się nawet jej ekranowy mąż, Karol Strasburger, który opowiedział o „niebezpiecznym” hobby aktorki. - Grażyna nie rozstaje się z telefonem i wszystko nagrywa. Rejestruje nasze prywatne reakcje. Trzeba uważać, bo nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji cię przyłapie - powiedział z uśmiechem.

Aktorka nie ogranicza się jednak do występów scenicznych. Wykorzystuje popularność, by pomagać innym. Przykład? Akcja „Kocham. Szanuję”, która zachęcała do reagowania na przemoc domową. - Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy, że ten problem jest tak powszechny. I chociaż sama mam opory, bo nie wiem, jak reagować, to wiem jedno - trzeba reagować - stwierdziła stanowczo.

Razem z Joanną Glińską prowadzi też teatr Garnizon Sztuki i… to zaledwie niewielki wycinek spośród licznych przedsięwzięć rozmówczyni Alicji Resich-Modlińskiej. Czym jeszcze się zajmuje? W jaki jeszcze sposób angażuje się społecznie? I jakie są jej związki z bioenergoterapią?

W bliskim planie” w sobotę o godz. 18:00 w Polsat News 2 oraz w niedzielę o godz. 21:10 w Polsat News.

Zobacz także:
Robert Górski: Pisząc żarty, uwzględniam głos mamy
„W bliskim planie”: Katarzyna Montgomery i jej historie

Komentarze
© Polsat 2018