2018-03-28

„Top Chef” - odcinek 4: Żurek, ogórek, kiełbasa i sznurek

Wielkanocny stół to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy w jury są znawcy tradycji. W świątecznym odcinku poczynania kucharzy oceniali seniorzy z Dancingu Międzypokoleniowego. Czy zaprezentowane potrawy przypadły im do gustu? I co na to wszystko stali jurorzy programu „Top Chef”?

Tym razem uczestnicy stawili czoła potrawom wielkanocnym. W kulinarnym studiu Grzegorza Łapanowskiego ich pierwszym zadaniem był świąteczny żur zawierający własnoręcznie przygotowaną kiełbasę. Prowadzący poprosił kucharzy o przyporządkowanie sobie konkretnych zadań.

Drużynę żółtych poprowadziła Mariola Monczak, która odpowiadała także za porządek na kuchni. Jej sous-chefem był Jarosław Śliwka. Szefami sekcji zostali Ewelina Łapińska oraz Krzysztof Konieczny, a gospodarzem mianowano Mateusza Czekierdę. Dowodzenie w zespole czerwonych objął Łukasz Frankowicz. Na zastępcę szefa wyznaczono Jana Kilańskiego, a szefem sekcji mianowano Damiana Wajdę. Gospodarzem i pomocnikiem została Sylwia Stachyra.

Przygotowania wielkanocnych specjałów podglądali pani Stenia i pan Leszek, który - jak się okazało - był kiedyś restauratorem. Oboje są obecnie częścią Dancingu Międzypokoleniowego, czyli start-upu społecznego, który organizuje potańcówki dla seniorów i dla młodych. Pozornie łatwe zadanie wywołało eksplozję emocji wśród kucharzy, którym momentami trudno było dojść do porozumienia.

Na wydanie dań z niecierpliwością oczekiwało trzydziestu głodnych seniorów, których zabawiali gospodarze. Po degustacji goście byli jednogłośni i ocenili zaprezentowane dania jako wyśmienite. - Wielkie brawa dla szefów! - powiedział Grzegorz Łapanowski.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

W nagrodę w każdej z drużyn dwie osoby otrzymały immunitety, gwarantujące przejście do kolejnego odcinka. Szczęście dopisało Janowi Kilańskiemu, Damianowi Wajdzie, Jarkowi Śliwce i Krzysztofowi Koniecznemu.

Po sympatycznym spotkaniu z seniorami uczestnicy powrócili do kuchni „Top Chef”, aby wziąć udział w konkurencji indywidualnej, której tematem głównym była terina. Ilu kucharzy tyle wariacji! Powstały różnorakie galarety, począwszy od drobiowych aż do wegańskich. - Kolorowo, smacznie, bardzo miło patrzyło się na te talerze. Mam nadzieję, że tak samo odebrali je nasi widzowie - docenił zaprezentowane dania Robert Sowa.

Sam do dogrywki zgłosił się Łukasz Frankowicz, a w walce o przejście do kolejnego odcinka rywalizowała z nim Ewelina Łapińska. Motywem przewodnim były żabie udka. Szczęśliwe dla niej, a pechowe dla Łukasza, który pożegnał się z programem.

Czat z Łukaszem Frankowiczem:

Oglądaj w IPLA.TV: „Top Chef” - sezon 7, odcinek 4

„Top Chef” w środę o godz. 21:30 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
„Top Chef”: Świąteczne potrawy i kuchenne katastrofy
Atelier Amaro szósty raz z gwiazdką Michelin! Gratulacje!
„Top Chef” - odcinek 3: Lekkie danie na pożegnanie…
„Top Chef” - odcinek 2: Ale rzeź! Odpadły aż trzy osoby!
„Top Chef” - odcinek 1: Sztafeta i… azjatycki stek
„Top Chef”: Poznaj uczestników 7. edycji! Kim są? Co potrafią?

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: