2018-03-09

Anna Guzik: Jestem dla siebie surowym sędzią

0

Uczestniczka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” specjalnie dla POLSAT.PL. Popularna aktorka zdradziła m.in. co jest dla niej najciekawsze w show, w jakie postaci chciałaby się wcielić i jak czuje się w roli śpiewającego mężczyzny? Oto Anna Guzik jakiej jeszcze nie znacie!

- Co skłoniło panią do uczestnictwa w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Uważam to za ogromne wyzwanie. To coś kompletnie nowego dla mnie, a ja lubię robić nowe rzeczy i lubię wyzwania. Sądzę, że dla nas aktorów ten program jest okazją na transformację totalną i pokazanie swoich różnych możliwości i kolorów osobowości. Poza tym to była jedyna szansa, aby wziąć udział w programie - jestem po urlopie macierzyńskim, jeszcze nie weszłam na swoje normalne zawodowe obroty, więc była to jedyna możliwość, aby skorzystać z tego wyjątkowego zaproszenia. Szansa, która w związku z moimi „zajętościami” teatralnymi pewnie już by się nie powtórzyła.

- Uczestniczyła pani w „Tańcu z Gwiazdami”, grała w filmach, jest obecna na scenie teatru. Czy ten program stanowi wyzwanie dla artystki o tak bogatym dorobku?
- To duża próba dla mnie zważywszy na to, że w najnowszej edycji programu większość uczestników to wokaliści, a w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” głos pełni kluczową rolę. Naturalnie jest jeszcze charakteryzacja i kostium, ale to jak zaśpiewamy zależy wyłącznie od nas samych. Na pewno będąc aktorką pewne rzeczy mogę „podegrać”, ale nie mogę tego zrobić w wypadku możliwości głosowych. Ale z drugiej strony każdy z nas uczestników ma swoje mocne i słabsze strony, więc trzeba raczej myśleć o pozytywach.

- Charakteryzacja, choreografia, przygotowanie głosowe to składowe występu w programie. Które z nich są najciekawsze?
- Dla mnie, jako dla aktorki, niesamowite jest kompleksowe „rozbieranie na części” postaci, w które się wcielamy. Wspólnie z Krzysztofem Krisem Adamskim i Agnieszką Hekiert analizujemy daną osobę od A do Z. To naprawdę świetna sprawa. Do tego dochodzi cały entourage ludzi, którzy tworzą show od wielu edycji. Świadomość, że cały sztab osób pracuje na sukces uczestników jest fantastyczna. To naprawdę bardzo miłe wiedzieć, że tyle osób chce, aby występ wypadł dobrze.

- Gdyby mogła pani wybrać, to w którego z twórców światowej lub krajowej sceny muzycznej chciałaby się wcielić?
- Proszę wziąć pod uwagę, że w tym programie było już ponad sześćset wykonań. Kogokolwiek bym sobie nie wymarzyła, zapewne już był. Mam jedynie nadzieję, że uda mi się wylosować postaci których piosenki będę w stanie zaśpiewać dobrze, wiarygodnie i na odpowiednim poziomie artystycznym. Tak, żeby sprawić przyjemność widzom.

- Czy to duża trudność zaśpiewać jak mężczyzna?
- To ogromne wyzwanie, ale też duża zabawa. Mężczyzna mężczyźnie nie równy, a świadomość, że wyjdę na scenę i zaśpiewam w męskiej charakteryzacji jest dość ekscytująca.

- Czy ewentualne krytyczne uwagi jury będą dla pani problemem?
- Oczywiście, że krytyczne uwagi czy ewentualne jedynki nie będą dla mnie przyjemne, ale prawda jest taka, że ja sama jestem wobec siebie najsurowszym sędzią. Oczywiście będą szanowała i brała pod uwagę opinie jury, ale jeśli sama uznam, że zrobiłam wszystko co mogłam i wypadłam dobrze - wobec zadania, które zostało mi powierzone - to będę z siebie dumna. Jeśli zaś nie będę zadowolona z występu to najmilszy komplement nie sprawi mi satysfakcji.

- Jak rodzina odnosi się do pani udziału w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Cała rodzina trzyma za mnie kciuki i dopinguje. Do samego uczestnictwa w programie namówił mnie mąż, który uznał, że jakoś damy radę przetrwać te trzy szalone miesiące. Ten program to oprócz artystycznego, ogromne wyzwanie logistyczne dla mnie i rodziny. Nie udałoby się, gdyby nie najbliżsi, na których zawsze mogę liczyć. Bardzo im za to dziękuję!

Rozmawiał Michał Pogodowski

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:20 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Natalia Krakowiak najlepsza! Zobacz, jak królowała na scenie
Tak Krzysztof Szczepaniak wyśpiewał wygraną. Oglądaj!
Paweł Królikowski: W tym programie jest chemia
Jan Traczyk: Spokojny koleś, biust i sztuczne paznokcie?
Filip Lato: Największe wyzwanie to... Nie zgadniecie!
„Telekamera 2018” dla „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Natalia Krakowiak: Czeka mnie dużo niespodzianek
Kacper Kuszewski podekscytowany nową rolą

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube:

Komentarze
© Polsat 2018