2018-02-13

Piotr Gumulec: Randki na wesoło? Tak! W Polsacie!

Prowadzący „Umów się ze mną. Take Me Out” o kulisach nowego programu. To będzie damsko-męski zawrót głowy z kabaretowymi akcentami. - A wszystko po to, aby uczestnicy i widzowie świetnie się bawili - mówi Piotr Gumulec. W rozmowie z POLSAT.PL zdradza też, czego oczekiwać po nowym show oraz czy sam dałby sobie radę w programie.

- Jak to się stało, że człowiek związany ze sceną kabaretową zdecydował się prowadzić program randkowy?
- A dlaczego nie? To program randkowy, ale też rozrywkowy. W tej produkcji chodzi o dobrą zabawę, o to żebyśmy się pośmiali - trochę z siebie, a trochę z innych. Będziemy więc także żartować z relacji towarzyskich. Od sceny kabaretowej do studia telewizyjnego nie jest wcale daleko. Zabawa w „Umów się ze mną. Take Me Out” opiera się na dialogu z publicznością, co jest również pożądane i naturalne w kabarecie. Może gdybym miał prowadzić „Wielką grę” lub inny poważny teleturniej, zastanowiłbym się, czy podjąć wyzwanie. W tym przypadku nie miałem wątpliwości.

- Jaki będzie ten program?
- Zależy nam, aby widzowie i uczestnicy podczas oglądania świetnie się bawili i wspólnie śmiali.

- Pańskie doświadczenia zawodowe z pewnością będą przydatne.
- Absolutnie tak. Mnóstwo rzeczy będzie działo się spontanicznie. Będziemy reagować na bieżąco. Szybka akcja i puenta są bardzo blisko tego, co robimy w kabarecie. Rozmowa z publicznością również jest dla mnie chlebem powszednim, więc prowadzenie „Umów się ze mną. Take Me Out” to nie jest dla mnie skok do zupełnie nowego basenu.

- Czy odnalazłby się pan w tym programie jako uczestnik?
- Myślę, że tak. To trochę taki Tinder na żywo połączony z żartobliwymi elementami. Trzeba się dobrze zaprezentować, wykonać jakiś popis. Nie mam z tym problemu. Sądzę, że całkiem dobrze bym wypadł. Poza tym mam poczucie humoru. A podobno dziewczyny stawiają to na jednym z pierwszych miejsc.

- Debiut „Umów się ze mną. Take Me Out” już w marcu. Co będzie najlepszą zachętą dla polskich widzów?
- Ludzie w trzydziestu krajach na świecie oglądają ten program i to nie jest przypadek. To bardzo zabawny rozrywkowy format, który chce się oglądać. A przecież wszyscy potrzebują zabawy, śmiechu i odprężenia po ciężkim dniu pracy. Liczę na to, że „Umów się ze mną. Take Me Out” zapewni to widzom. Jestem przekonany, że program dobrze wpisze się w ramówkę Polsatu.

Rozmawiał Michał Pogodowski

„Umów się ze mną. Take Me Out” od marca w Telewizji POLSAT

Zobacz także:
„Umów się ze mną. Take Me Out” wiosną w Polsacie