2017-12-08

Największe zagraniczne romanse w Telewizji POLSAT

0

„Titanic” z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet po raz pierwszy pojawił się na naszej antenie w kwietniu 2001 roku. Emisja filmu, zdobywcy jedenastu Oscarów i jednego z najgorętszych romansów w historii kina, to było wyjątkowe wydarzenie! Nie pierwsze i nie ostatnie wśród chwytających za serce seansów w Polsacie...

Za każdym razem, dzięki emocjom i wzruszeniom, chciałoby się powiedzieć: przeżyjmy to jeszcze raz!

Równie często w Polsacie o swojej miłości zapewniają Jennifer Grey i Patrick Swayze, czyli gwiazdy „Dirty Dancing”. Ten film miał u nas premierę w czerwcu 1998 roku i niezmiennie dowodzi, że od fascynacji tańcem już tylko krok do miłości, która niweczy wszelkie przeszkody i uprzedzenia.

O wiele więcej różniło parę głównych bohaterów innego kinowego hitu - „Avatar”. Sam Worthington i Zoe Saldana spotkali się i pokochali w Polsacie w kwietniu 2013 roku…

Romantyczne historie rodem z seriali może bywają mniej spektakularne, ale na dekady pozostały w pamięci naszych widzów. I co również warto odnotować, największe powodzenie mają romanse w pracy. Od stycznia 1996 roku kibicowaliśmy bezpretensjonalnej niani Fran (Fran Drescher), aby uwiodła swojego pracodawcę, Pana Sheffielda (Charles Shaughnessy) - w serialu, który na naszej antenie nosił tytuł „Pomoc domowa” („The Nanny”).

George Clooney - największa gwiazda „Ostrego dyżuru” („ER”) - jako przystojny pediatra doktor Doug Ross znalazł prawdziwą miłość w osobie koleżanki z izby przyjęć, sympatycznej przełożonej pielęgniarek - Carol Hathaway, granej przez Juliannę Margulies.

Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie? Nie mogły się zdecydować inne współczesne gwiazdy Hollywood - Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. W swoich popisowych rolach - jako „Przyjaciele” („Friends”) - pojawili się u nas w maju 1999 roku i zagrali w prawie 150. epizodach.

Rok później zbiorową wyobraźnią w naszym kraju zawładnął „Zbuntowany anioł”. Para głównych bohaterów tej przebojowej telenoweli - granych przez Natalię Oreiro i Facundo Aranę - potrzebowała aż 270 odcinków, aby odkryć, że są sobie przeznaczeni.

Niezobowiązująca randka z miłosnymi konsekwencjami, czyli związek doktor Meredith Grey (Ellen Pompeo) i doktora Dereka Shepherda (Patrick Dempsey) to jeden z wątków pierwszoplanowych drugiego z medycznych przebojów serialowych w Polsacie (od lipca 2005 roku) -„Chirurgów” („Grey's Anatomy”).

We wrześniu tego samego roku zagościły na naszej antenie kobiety „Gotowe na wszystko” („Desperate Housewives”). Poznaliśmy: Bree (Marcia Cross), Susan (Teri Hatcher), Gabrielle (Eva Longoria) i Lynette (Felicity Huffman) i ich mężczyzn. Przez osiem sezonów byliśmy świadkami na ich weselach i... pogrzebach.

W 2008 roku wystartował na naszej antenie jeszcze jeden przebojowy serial rodem z USA, który pokazał, że szczęście można znaleźć nawet na miejscu… zbrodni - „Kości” („Bones”). Światowej sławy antropolog sądowy - dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) i agent specjalny FBI Seeley Booth (David Boreanaz) odkryli miłość wśród kości ofiar szczególnie brutalnych mordów.

„Wojna i pokój” - romans hrabianki Nataszy Rostowej i księcia Andrzeja Bołkońskiego, rozgrywający się na burzliwym tle wojen napoleońskich, jest jedną z najpiękniejszych historii miłosnych wszech czasów. W Boże Narodzenie 2007 roku na naszej antenie pokazaliśmy pierwszą część z serii, która powstała jako największa pod względem budżetu produkcja w historii europejskiej telewizji - jednym z koproducentów była Telewizja POLSAT.

„25 lat Polsatu: Gala z Teatru Wielkiego” w poniedziałek 11 grudnia o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Amerykańscy twardziele u nas zaczynali polską karierę!
25 lat Polsatu: „Na każdy temat” zmienił oblicze telewizji
Smakowite wspomnienia z okazji 25. urodzin Polsatu
Pamiętacie „Idź na całość” i kota Zonka? To były czasy!
25 lat Polsatu: Poznaj historię i przełomowe momenty
11 grudnia multimedialny koncert jubileuszowy

Komentarze
© Polsat 2018