2017-12-05

Amerykańscy twardziele u nas zaczynali polską karierę!

0

Jeden wykop z półobrotem i każdy przestępca jest bez szans, gdy do akcji wkracza „Strażnik Teksasu”. Chuck Norris jako Cordell Walker zawitał do Polsatu w 1995 roku. Dziś jest legendą i ulubionym bohaterem memów. Kto jeszcze zdobył taką sławę w Telewizji POLSAT?

Przypominamy postaci, które przez lata rozpalały wyobraźnię widzów. Oto najważniejsze z nich:

Wkrótce potem na naszą antenę z Ameryki dotarł inny bohater zbiorowej wyobraźni - Al Bundy, którego zagrał Ed O'Neill. Jego „walkę” o przetrwanie w nudnej pracy i dysfunkcyjnej rodzinie śledziliśmy aż przez 11 sezonów serialu „Świat według Bundych”.

W drugiej połowie lat 90. w Polsacie - niemal zaraz po ich amerykańskiej premierze - królowały też takie seriale, jak: „Drużyna A”, „MacGyver”, „Nikita”, „Herkules" i „Xena: Wojownicza księżniczka”. To opowieści z różnych bajek, historie mniej lub bardziej nieprawdopodobne. Każdy z tych seriali z innych powodów stał się kultowy. A Richard Dean Anderson, jako legendarny Angus MacGyver - wybitnie uzdolniony eks-agent służb specjalnych, potrafił zrobić broń dosłownie z niczego... No i pod względem popularności mógł równać się z Chuckiem Norrisem.

Potem nastąpiła era Kiefera Sutherlanda jako agenta Jacka Bauera. „24 godziny”, tylko tyle i po raz pierwszy w historii telewizji w czasie rzeczywistym, musiało mu wystarczyć, aby powstrzymać terrorystów, zagrażających całemu cywilizowanemu światu.

David Caruso - porucznik Horatio Caine z serialu „CSI: Kryminalne zagadki Miami” po raz pierwszy pojawił się na antenie Polsatu w zimie 2007 roku. Niedługo potem nasi widzowie już dobrze wiedzieli, że gdy on zakłada swoje przeciwsłoneczne okulary, to znak, że przestępcy powinni błyskawicznie opuścić Florydę.

Równie bezwzględny dla kryminalistów był Gary Sinise jako detektyw Mack „Mac” Taylor w serialu „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Jemu i jego drużynie najmniejszy pyłek z miejsca zbrodni wystarczył, żeby największego zbira wsadzić za kratki.

Bryan Cranston jako Walter White, czyli zdesperowany nauczyciel chemii, który wyrasta na bossa narkotykowego w „Breaking Bad”, też na antenie otwartej w Polsce zadebiutował w Polsacie. Było to w kwietniu 2012 roku.

Wentworth Miller jako Michael Scofield, czyli główny bohater hitu „Skazany na śmierć”, aby ocalić brata zamkniętego w celi śmierci, „wtargnął” do wyjątkowo ponurego więzienia. Dowiódł, że siłą intelektu można obalić każdą przeszkodę i wyjść cało z najbardziej nawet makabrycznej sytuacji. Serial ten zadebiutował na naszej antenie w styczniu 2007 roku. To był hit z największą oglądalnością w historii zagranicznych produkcji serialowych w naszym kraju! A ostatnio okazało się, że informacje o jego serialowej śmierci są przesadzone…

„25 lat Polsatu: Gala z Teatru Wielkiego” w poniedziałek 11 grudnia o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
25 lat Polsatu: „Na każdy temat” zmienił oblicze telewizji
Smakowite wspomnienia z okazji 25. urodzin Polsatu
Pamiętacie „Idź na całość” i kota Zonka? To były czasy!
25 lat Polsatu: Poznaj historię i przełomowe momenty
11 grudnia multimedialny koncert jubileuszowy

Komentarze
© Polsat 2018