2017-11-26

Technologiczni liderzy - z myślą o naszych widzach

0

Czy wiesz, jakim zapleczem dysponuje Telewizja POLSAT? Przez 25 lat, wraz z rozwojem oferty programowej, dbaliśmy o infrastrukturę i technologię, często będąc pionierami w Polsce, aby oferta, która trafia do Państwa była najwyższej jakości.

Jako pierwsi zainwestowaliśmy w produkcję wysokiej rozdzielczości HD, a dziś ogromna większość kanałów nadaje właśnie w tej jakości z dźwiękiem przestrzennym.

Byliśmy pionierem technologii wirtualnego studia, które w Polsacie pojawiło się już w 1996 roku!

Nasza flota to 4 wozy transmisyjne HD, dwukamerowy wóz do realizacji powtórek SuperSlowMotion, pięciokamerowy SD, zestaw przenośnej reżyserki dla potrzeb publicystyki dysponujący 6 kamerami, 13 wozów satelitarnych DSNG oraz 25 jednostek nadawania mobilnego.

Dysponujemy śmigłowcem ze stabilizowaną żyroskopowo kamerą telewizyjną, który może przekazywać obraz na żywo z miejsc oddalonych nawet o 100 km od siedziby stacji.

Posiadamy cztery studia na ul. Ostrobramskiej oraz cztery hale zdjęciowe w centrum produkcyjnym Łubinowa o powierzchni 1600, 1200, 700 i 500 m2. W największej z nich z łatwością zmieściłby się Airbus A320.

Polsat to również najnowocześniejsze systemy montażowe oraz biblioteka cyfrowa, która od 2013 roku digitalizuje i poprawia jakość istniejących w Polsacie archiwaliów z 25 lat działalności stacji.

Komentarze
© Polsat 2018