2017-11-24

Rafał Maślak z tatą wspierają kampanię przeciw AIDS

0

Ojciec i syn zaangażowali się w akcję przeciwdziałania zakażeniom. - Mam to szczęście, że z moimi rodzicami mogę rozmawiać o wszystkim - mówi juror programu „#Supermodelka Plus Size”, który ze swoim tatą Tomaszem promuje dialog międzypokoleniowy dotyczący trudnych tematów zdrowotnych. Skąd decyzja o udziale w kampanii #mamczasrozmawiac?

Rafał Maślak, który jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, tym razem postanowił wykorzystać internetową popularność do szczytnych celów, a do pomocy zaprosił ojca. Panowie promują akcję #mamczasrozmawiac, inspirującą do rozmów o HIV i AIDS. - Tata jest jedną z pierwszych osób, do których odzywam się z każdą wątpliwością, pytaniem... Podobnie jak on. Bez względu na temat rozmowy - podkreśla model i były Mister Polski.

Według Rafała Maślaka problem HIV to w Polsce wciąż temat tabu. - Wszyscy myślą, że to dotyczy tylko określonych grup społecznych. Tak nie jest! To dotyczy nas wszystkich. Bez względu na płeć, wiek i orientację seksualną... Przestańmy żyć stereotypami. Bądźmy świadomi bez względu na wiek! Zrób test! Rozmawiaj o tym! Nie bój się! Bądź mądry i zdrowy! - nawołuje celebryta.

Pomysłodawczyni akcji, dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS tłumaczy, że prosta rozmowa z najbliższymi może uchronić ich przed poważnymi niebezpieczeństwami, m.in. wirusem HIV. - Rozmowa o zdrowiu z rodzicami, dziadkami, dziećmi czy wnukami może przynieść korzyści edukacyjne wszystkim, zarówno młodszym, jak i starszym. Zwłaszcza kiedy za dobrymi chęciami idzie rzetelna wiedza - mówi Anna Marzec-Bogusławska. - Jeśli matka podejmie z córką dialog o bezpieczniejszych zachowaniach, a syn przestrzeże wyjeżdżającego do sanatorium ojca, że wiek nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, być może uda się ograniczyć liczbę zakażeń w populacji. To podstawowe założenie i zarazem cel kampanii - dodaje propagatorka.

Jak widać Rafał Maślak z tatą wzięli sobie te słowa mocno do serca i zdecydowali się wesprzeć kampanię, a tym samym dołączyli do zaszczytnego grona gwiazd, które udzielają się społecznie. Brawo!

Mona Mon

Zobacz także:
Oto pierwsza polska Supermodelka Plus Size
Rafał Maślak wściekły na uczestniczki! „To nie są żarty”
Kto jest przystojniejszy: Rafał Maślak czy jego tata?

Komentarze
© Polsat 2020