2017-11-08

„Świat według Kiepskich” - odcinek 525: Fachowiec

0

Podczas gdy Ferdynand śni przed telewizorem, w mieszkaniu dochodzi do awarii. Przy ulicy Ćwiartki 3/4 ma wręcz miejsce cała seria poważnych usterek. Zawodzi system hydrauliczny, elektryczny i grzewczy.

Ferdek czuje się bezradny. Twierdzi, że nie ma kwalifikacji, by to wszystko naprawić. Szybko żałuje swoich deklaracji, bo Halinka zwraca się z prośbą o pomoc do Boczka. Ku niezadowoleniu Kiepskiego sąsiad przedstawia się jako sprawdzony fachowiec. - No tośta se narobili! Cośta napaćkali? Zapchać to każdy umi, a odetkać to ni ma komu! - mówi sąsiad.

Ferdynand jest zdenerwowany faktem, że zapłatą za wykonaną pracę jest jego ulubiona kiełbasa. - Ty jesteś dupa nie chłop, nic nie potrafisz zrobić - tłumaczy ma Halinka, która wynajęła Boczka. - Też mi fachura, do pięciu zliczyć nie umie - irytuje się Ferdek.

Nerwy Kiepskiego zostają wystawione na kolejną próbę podczas rodzinnego obiadu, kiedy to sąsiad domaga się zarówno jedzenia, jak i alkoholu. Pan domu definitywnie rezygnuje z pomocy Boczka i naprawia awarie razem z rodziną. Niestety, zarówno wsparcie syna, jak i absztyfikanta córki - Mikołaja Kopernika - nie jest zbyt przydatne. Ferdek musi w końcu pogodzić się z faktem, że za naprawy zapłaci „serdelową”…

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 525

„Świat według Kiepskich” w każdą środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 524: Arcyfakt
„Świat według Kiepskich” - odcinek 523: Non profit
„Świat według Kiepskich” - odcinek 522: Mutant
„Świat według Kiepskich" - odcinek 521: Düsseldorf
„Świat według Kiepskich” - odcinek 520: Zmiana czasu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 519: Czekolada

Komentarze