2017-10-18

„Świat według Kiepskich” - odcinek 523: Non profit

0

Mieszkańcami budynku przy ul. Ćwiartki 3/4 wstrząsa wiadomość o śmierci wieloletniego dozorcy - pana Stanisława Kieliszkowskiego. Gospodarz domu dostaje zawału serca podczas pościgu za Haliną Kiepską. Rozpoczyna się spór o schedę po dozorcy.

- Spoczywaj w spokoju. Już ci tam piękniejsze podwórza przyjdzie zamiatać - mówi ksiądz na pogrzebie. - Piękne życie, piękny pogrzeb - stwierdza Halinka. - Staszka Kieliszkowskiego znałem ze czterdzieści lat - wspomina denata Badura. - Lubił dziewczęta, wino i śpiew - dodaje jeden z meneli.

Sąsiedzi zastanawiają się, kto przejmie jego funkcję. Niespodziewanie i samozwańczo dozorcą mianuje się Boczek, który powołuje się na protekcję prezesa Kozłowskiego.

Ferdek jest wstrząśnięty i pełen obaw. Co gorsza, jego złe proroctwa się spełniają. Boczek zaczyna terroryzować mieszkańców. - Podwórze trzeba sprzątać, bo tam nadefekowane jest - rządzi się nowy stróż.

- To nie jest cieć, to jest śmieć - podsumowuje Ferdek nowego gospodarza domu. Jego zdaniem Boczek do pięt nie dorasta poprzedniemu sprzątającemu.

Kiepski wybiera się na rozmowę w sprawie nowego dozorcy do prezesa. - On ludziom do kubłów zagląda - żali się Ferdynand. - Ale on to robi non profit - odpowiada Kozłowski.

Z czasem pozostali mieszkańcy kamienicy zaczynają doceniać pracę Boczka. Niepocieszony Kiepski zastanawia się, co począć z samozwańczym następcą Kieliszkowskiego.

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 523

„Świat według Kiepskich” w każdą środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 522: Mutant
„Świat według Kiepskich" - odcinek 521: Düsseldorf
„Świat według Kiepskich” - odcinek 520: Zmiana czasu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 519: Czekolada
„Świat według Kiepskich” - odcinek 518: Trzy siostry

Komentarze