2017-10-15

„W rytmie serca” - odcinek 7: Ślady na śniegu

0

Marię i Adama czekają traumatyczne przeżycia. Mały Grześ nie wrócił do domu, a na zewnątrz panuje siarczysty mróz. Wszyscy drżą o życie chłopca i próbują ustalić jego miejsce pobytu. Jak ta sytuacja wpłynie na losy bohaterów?

Po ucieczce syna Maria decyduje się powiadomić o zaginięciu policję. Okazuje się, że chłopiec ma tajemniczy plan - chce pojechać do Gdyni, aby tam zakraść się na statek i wyjechać do ciepłych krajów. Okoliczni mieszkańcy wraz ze stróżami prawa organizują poszukiwania dziecka.

Maria odchodzi od zmysłów. - To jest wszystko przeze mnie. To wszystko przeze mnie! Jak mogłam mu to zrobić? - rozpacza kobieta. Ostatni raz chłopca widziano nad rzeką i to właśnie tam skierowano w pierwszej kolejności ekipy specjalistów.

Weronika dowiaduje się o tym, że Adam jest ojcem Grzesia i ma za złe lekarzowi, że nie poinformował jej o tym wcześniej. Na domiar złego, z więzienia w Puławach ucieka groźny przestępca i jest duże prawdopodobieństwo, że ukrywa się w okolicach Kazimierza Dolnego.

Grzesiek nocuje w lesie, wyziębia się i zapada w głęboką hipotermię. Znajduje go tajemniczy mężczyzna i udziela pomocy.

Pies chłopca wraca do domu i przyprowadza ekipę poszukiwawczą. Ci, odnajdują Grzesia w obecności obcego człowieka i posądzają go o porwanie. - Kim jesteś?! Kim jesteś?! - dopytuje go Weronika grożąc bronią.

Tajemniczy mężczyzna znaleziony w lesie okazuje się byłym komandosem, który uciekł z domu nie mogąc poradzić sobie z powojenną traumą. Po opatrzeniu zainfekowanych ran, mężczyznę z przychodni odbiera stęskniona żona.

Doktor Zych próbuje się skontaktować ze swoim szwagrem Bogdanem. Zaniepokojony postanawia odwiedzić go w domu. Mężczyzna żąda od niego morfiny i grozi, że jeżeli jej nie dostanie, to przekaże policji informacje, które skończą się aresztem lekarza.

Grześ trafia do szpitala, gdzie Robert i Adam ledwo ratują mu życie. Po wybudzeniu okazuje się, że nie wszystko jest z nim w porządku. Grześ nie mówi. - Grzesiu, błagam Cię, odezwij się! - denerwuje się zatroskana Maria. Co dolega chłopcu i czy odzyska mowę?

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 7

W rytmie serca” w każdą niedzielę o godz. 20:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 6: Tajemnice z przeszłości
„W rytmie serca” - odcinek 5: Fałszywy trop
„W rytmie serca” - odcinek 4: Umowa i... co dalej?
„W rytmie serca” - odcinek 3: Ryzykowne decyzje
„W rytmie serca” - odcinek 2: Kto tu kłamie? 
„W rytmie serca” - odcinek 1: Na ratunek

Komentarze
© Polsat 2018