2017-10-08

„W rytmie serca” - odcinek 6: Tajemnice z przeszłości

0

Adam Żmuda dowiaduje się, że ma syna. To skomplikuje życie wielu osób. Przede wszystkim Marii, która dotąd ukrywała ten fakt. Ale też związanego z nią Roberta oraz samego chłopca - Grzesia - który myślał, że jego ojciec nie żyje.

Weronika próbuje się dowiedzieć, kto jest tajemniczym świadkiem doktora Piwonia. A siostra Adama jest zła, że brat nic jej nie powiedział o oskarżeniu prokuratorskim. Wysyła do niego kolegę, aby pomógł lekarzowi wygrać proces. Sprawa jest poważna, bo Żmudzie grozi utrata prawa wykonywania zawodu i 8 lat więzienia.

Nauczycielka Grzesia mdleje na lekcji, a chłopiec profesjonalnie udziela jej pierwszej pomocy. - Jestem z Ciebie bardzo dumna - chwali go Maria. Stan kobiety nie wymaga hospitalizacji, więc wraca do pracy. Okazuje się jednak, że nauczycielka od roku traci głos i leczy się u miejscowego szamana. Po jednym z tajemniczych seansów u znachora trafia do szpitala i rozpoczyna walkę o życie. Adamowi i Robertowi ledwo udaje się ją uratować.

Doktor Zych odbiera tajemniczy telefon od Bogdana - szwagra, który wyszedł z więzienia. Wychodzi na jaw, że mężczyzna jest chory na raka i zostało mu pół roku życia. Bogdan prosi lekarza, aby pomógł mu godnie umrzeć, bo ma dość cierpienia i bólu powodowanego przez chorobę.

- Chcę się pożegnać z tym światem po swojemu - mówi. Przy okazji okazuje się, że Bogdan korzysta z usług tego samego znachora, co nauczycielka, która otarła się o śmierć. Policja aresztuje naciągacza, który oszukuje chorych ludzi, a wszyscy jego „pacjenci” trafiają na obserwację do szpitala.

Adam uświadamia Marysię, że wie, że jest ojcem Grzesia. Maria decyduje się wyjawić prawdę synowi. - Twój tata żyje. Adam jest Twoim tatą - mówi. - Co?! Adam? Jak mogłaś mnie okłamać! - krzyczy chłopiec. Rozgniewany na matkę Grześ znika z domu. Maria nie może go znaleźć i wszczyna alarm.

Prawdy dowiaduje się też Robert, który w tajemnicy zarezerwował salę weselną na ślub z ukochaną. Robert grozi Adamowi, że nie dopuści do zniszczenia swojej rodziny. - Zjawiasz się, rozpieprzasz nam życie i myślisz, że ja ci na to pozwolę?! - pyta Żmudę. Jak zakończy się ich spór?

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 6

W rytmie serca” w każdą niedzielę o godz. 20:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 5: Fałszywy trop
„W rytmie serca” - odcinek 4: Umowa i... co dalej?
„W rytmie serca” - odcinek 3: Ryzykowne decyzje
„W rytmie serca” - odcinek 2: Kto tu kłamie? 
„W rytmie serca” - odcinek 1: Na ratunek

Komentarze
© Polsat 2018