2017-09-13

„Świat według Kiepskich” - odcinek 518: Trzy siostry

0

Pewnego dnia bez zapowiedzi do domu Kiepskich przyjeżdżają trzy ciotki z Puław. Róża, Wisia i Krzysia wywołują swoją obecnością sensację we wrocławskiej kamienicy.

Ferdek jest bardzo niezadowolony z nagłej wizyty i stara się jak najszybciej pozbyć niespodziewanych gości. - To jest bezczelność, ja sobie tego nie życzę. Ta twoja rodzina to okropna jest - grzmi w kierunku żony.

Liczne oczekiwania, ekscentryczne i irytujące zachowania staruszek wyprowadzają z równowagi nie tylko pana domu, ale nawet Halinkę. Jednej z ciotek w nocy przyśnili się Niemcy, a jej głośny krzyk obudził mieszkańców budynku. Sytuacja robi się niewesoła.

Co gorsza, Kiepscy nie wiedzą, jak długo potrwa niezapowiedziana wizyta i jaki jest jej faktyczny cel. - Ja ich dobrze nie pamiętam. Widziałam je jak miałam może ze dwadzieścia lat - mówi Halinka o krewnych.

Ferdek, pod wpływem rozmowy z Kazimierzem Badurą, który sugeruje mu możliwe korzyści z wizyty ciotek, nagle zmienia całkowicie zdanie. Najpierw odbiera absztyfikantowi córki kwiaty i wręcza je ciotkom, a potem zaprasza Mikołaja Kopernika na rodzinny obiad i insynuuje, że Mariolka wkrótce bierze ślub. W ten sposób chce wymusić na ciotkach przepisanie majątku i finansowe wsparcie. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej skomplikowana…

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 518

„Świat według Kiepskich” w każdą środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 517: Mikołaj Kopernik
„Świat według Kiepskich” - odcinek 516: Allegretto
„Świat według Kiepskich” - odcinek 515: Śledzik
„Świat według Kiepskich” - odcinek 514: Tłusty czwartek
„Świat według Kiepskich” - odcinek 513: Kocidło

Komentarze
© Polsat 2018