2017-09-06

„Świat według Kiepskich” - odcinek 517: Mikołaj Kopernik

0

Na korytarzu, pod drzwiami Kiepskich, pojawia się mężczyzna z bukietem róż. Pytany przez Ferdka, kim jest i kogo szuka, odpowiada, że nazywa się Mikołaj Kopernik.

Młodzieniec oświadcza, że jest zakochany w Marioli, ale ona nie podziela jego uczuć i używa wszelkich sposobów, aby uniknąć zalotów absztyfikanta. Ukrywa się przed nim, zwodzi i kłamie. - Jakby co, to mnie tu nie ma - powtarza niczym mantrę. W akcję pozbycia się natręta angażuje całą rodzinę. Kopernik staje się coraz bardziej nieustępliwy. Irytuje tym panią Paździochową, która straszy, że obleje zakochanego wrzątkiem.

Halinka nie wierzy, że adorator córki nazywa się Kopernik. - Mam wrażenie, że pan jesteś pod wpływem alkoholu. A on szkodzi zdrowiu - mówi pani Kiepska do nieoczekiwanego gościa. Szarmancki Mikołaj wpada jej jednak w oko. Widzi w nim kandydata na męża córki.

Kopernik nawiedza rodzinę w czasie wspólnego obiadu. W drzwiach wita go Jolanta, żona Waldka. - Jestem śliczna i poligamiczna - twierdzi, chcąc zwrócić na siebie uwagę. Mikołaj jednak nie rezygnuje ze zdobycia Mariolki i podwaja starania, aby podbić jej serce. Stosuje przy tym wiele zaskakujących trików i podstępów…

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 517

„Świat według Kiepskich” w każdą środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 516: Allegretto
„Świat według Kiepskich” - odcinek 515: Śledzik
„Świat według Kiepskich” - odcinek 514: Tłusty czwartek
„Świat według Kiepskich” - odcinek 513: Kocidło
„Świat według Kiepskich” - odcinek 512: Recital

Komentarze
© Polsat 2018