2017-08-29

Jesień 2017 w Polsacie. Co i kiedy startuje?

0

To będzie najbardziej różnorodna jesień w naszej 25-letniej historii. Sprawdź, jakie nowości, programy, seriale oraz inne atrakcje znajdą się od września na antenie Telewizji POLSAT. Świętuj z nami: #25latpolsat

Zabierzemy widzów na jedną z bezludnych wysp archipelagu Fidżi na Oceanie Spokojnym, żeby przekonać się jak śmiałkowie z Polski poradzą sobie na „Wyspie przetrwania”. Wraz z kobietami o krągłych kształtach dotrzemy na szczyt modelingu w programie „#Supermodelka Plus Size”, aby udowodnić, że piękno nie ma rozmiaru. Z aktorami nowego serialu „W rytmie serca” Barbarą Kurdej-Szatan, Mateuszem Damięckim i Marią Dębską odkryjemy jak zaskakujące miłosne scenariusze potrafi pisać życie. Nie zabraknie również doskonałej rozrywki dzięki kontynuacjom cieszących się ogromną popularnością programów i seriali: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „Kabaret na Żywo”, „Nasz nowy dom” i „Przyjaciółki”. Najistotniejsze informacje z Polski i świata przybliżą nam dziennikarze „Wydarzeń”, a o solidną dawkę sportowych emocji zadbają polscy reprezentanci. Siatkarze i siatkarki w mistrzostwach Europy, a piłkarze Adama Nawałki na finiszu eliminacji do mundialu w Rosji. Jesień zakończymy w grudniu wspólnie z widzami świętując jubileusz 25-lecia Telewizji POLSAT.

PROGRAMY i SERIALE

NOWOŚĆ - „Wyspa przetrwania
Premiera: 8 września (piątek), godz. 20:05

„Wyspa przetrwania” to przygodowe reality show, w którym zobaczymy szesnastu gotowych na wszystko śmiałków: ośmioro kobiet i mężczyzn. Aby znaleźć się na Fidżi musieli przejść trudne, wieloetapowe eliminacje, drobiazgowe badania lekarskie i wyczerpujące testy sprawnościowe na sali treningowej i basenie. Wybrańców różni wszystko: wiek, zawód, zainteresowania, siła, odporność na stres i umiejętność współpracy w grupie. Łączy tylko jedno - determinacja, aby przetrwać na wyspie jak najdłużej. Rozbitkowie zostaną podzieleni na dwa plemiona i będą musieli zapewnić sobie ogień, żywność i schronienie. Odwaga, pamięć, siła, wytrwałość strategia i spryt okażą się niezbędne w rywalizacji o różne przedmioty pozwalające na przeżycie oraz totem oznaczający nietykalność. Każdego wieczora przegrani w konkurencji wezmą udział w głosowaniu, w którym wyeliminują kogoś spośród siebie. W tym programie liczy się fizyczna i psychiczna wytrzymałość, pomysł na przeżycie w dżungli i wśród współplemieńców. Program to światowy hit, który doczekał się 34 edycji w USA, 21 we Francji, 16 edycji w Szwecji, 11 we Włoszech, 13 w Belgii, 15 w Norwegii, 16 w Hiszpanii, czy 19 w Danii. Łącznie jest lub był realizowany w 50 krajach na całym świecie. Polską edycję „Wyspy przetrwania” poprowadzi dziennikarz Radia Zet, Damian Michałowski.

NOWOŚĆ - „#Supermodelka Plus Size
Premiera: 6 września (środa), godz. 20:40

Takiego programu w polskiej telewizji jeszcze nie było. Nadchodzi rewolucja i nowy ideał kobiecego piękna - „#Supermodelka Plus Size”! Oto czas, w którym królować będzie niedoceniony do tej pory rozmiar plus size. Udowodnimy, że kobiecego piękna nie da się zmierzyć centymetrem, a rozmiar 42 i większy też może być bardzo atrakcyjny. Damy przepustkę do kariery w modelingu kobietom pełnym krągłości i wdzięku. W ostatnich latach branża modowa przechodzi spektakularny przełom i wiele marek otwiera się na duże rozmiary. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych wartość rynku plus size wynosi około 20 miliardów dolarów. Dlatego także w Polsce poszukamy tej jedynej, która zostanie pierwszą polską Supermodelką Plus Size. Pomogą nam w tym cztery wyjątkowe osobowości ze świata mody: projektantka Ewa Minge, austriacki fotograf polskiego pochodzenia Emil Biliński, najsłynniejsza polska modelka plus size i blogerka Ewa Zakrzewska oraz Mister Polski i bloger Rafał Maślak. Dobrym duchem i mentorką uczestniczek będzie kolorowy ptak polskiej mody i słynna blogerka Macademian Girl. Kogo jurorzy będą chcieli zobaczyć w programie? Okazję do zademonstrowania swoich atutów otrzyma 15 wyselekcjonowanych kandydatek.

NOWOŚĆ - „W rytmie serca
Premiera: 10 września (niedziela), odcinek 1 i 2, godz. 20:00

Gdy wydaje Ci się, że panujesz nad wszystkim: praca jest twoją pasją i masz konkretne plany na przyszłość - los płata ci figla. Niespodziewanie wraca do Ciebie przeszłość, od dawna skrywane sekrety wychodzą na jaw i zmieniają wszystko. Na życiowym zakręcie zobaczymy bohaterów wykreowanych przez Barbarę Kurdej-Szatan, Mateusza Damięckiego, Marię Dębską, Piotra Polka i Dariusza Toczka. Wyraziste postacie stworzą genialni aktorzy: Piotr Fronczewski i Małgorzata Foremniak. Producentem serialu jest Tadeusz Lampka. Reżyserem i głównym scenarzystą jest Piotr Wereśniak, a operatorem obrazu Jarosław Żamojda. Autorzy scenariusza to Robert Mąka, Tomasz Klimala oraz Bartłomiej Konarski. Jesienią widzowie zobaczą trzynaście odcinków.

The Brain. Genialny Umysł” (2. edycja)
Premiera: 5 września (wtorek), godz. 20:05

W pierwszej edycji show uczestnicy udowodnili, że ich zdolności wykraczają daleko poza to, co znane w telewizji. W drugim sezonie również nie zabraknie ekscytujących konkurencji. Do rywalizacji w parach staną naprzeciwko siebie prawdziwi geniusze z różnych stron świata, m.in. z Hiszpanii, Rosji i Polski. Ponownie przekonamy się o sile ludzkiego mózgu i dowiemy się do czego można wykorzystać niezwykłe, drzemiące w głowach zdolności. Umiejętności uczestników ocenią jurorzy: nowy w tym gronie Remigiusz Wierzgoń, czyli ReZigiusz - jeden z najpopularniejszych Youtuberów w Polsce, idol młodzieży i ceniony ekspert od gier komputerowych oraz aktorzy Anita Sokołowska i Cezary Żak. O możliwościach umysłu wypowie się także ekspert w dziedzinie badań nad mózgiem, pracownik naukowy University of California, San Diego dr Mateusz Gola. Program poprowadzi Jerzy Mielewski.

Kabaret na Żywo” (3. edycja)
Premiera: 17 września (niedziela), godz. 21:00

W tym show nic nie umyka przenikliwym spojrzeniom prześmiewców rzeczywistości, dlatego jesienią czekają na widzów nowe skecze, piosenki i dowcipy. W role polityków, policjantów, studentów, kibiców, imprezowiczów i… bab wcielą się pierwszoligowi artyści naszej kabaretowej sceny. Zobaczymy skutecznych graczy zespołowych m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących czy Koń Polski, jak i błyskotliwych indywidualistów: Katarzynę Pakosińską, Ewę Błachnio, Marcina Dańca, Cezarego Pazurę, Grzegorza Halamę i Jerzego Kryszaka. Nie zabraknie również zgranych duetów z kabaretów Rak, Chyba czy K2. Po raz pierwszy w cyklu „Kabaret na żywo” wystąpią Paranienormalni. Nowością będzie cotygodniowa parodia kabaretu. Na koniec jesiennego sezonu, spośród wszystkich zaprezentowanych, widzowie wybiorą tę najlepszą. Warto zakończyć weekend na wesoło!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (8. edycja)
Premiera: 9 września (sobota), godz. 21:55

Program rozrywkowy, który przez lata zaskarbił sobie grono wiernych fanów. Jesienią na scenie zobaczymy kolejnych ośmiu artystów, którzy dadzą z siebie wszystko, aby jak najlepiej wcielić się w ikony polskiej i światowej muzyki. O Złotą Twarz i 100 tysięcy złotych na dowolny cel charytatywny powalczą: Anna Dereszowska, Kasia Moś, Beata Olga Kowalska, Ola Gintrowska, Kacper Kuszewski, Krzysztof Antkowiak, Marcel Sabat i Mariusz Ostrowski. W ósmym sezonie uczestników czekają nowe konkurencje. Jedna z nich to „Wyzwanie” - dwóch uczestników wykona ten sam utwór. Będą ścigać się więc nie tylko z samymi sobą, ale też z konkurentami w programie. Program niezmiennie poprowadzą: Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor, a występy uczestników ocenią: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Bartek Kasprzykowski.

Nasz nowy dom” (9. sezon)
Premiera: 7 września (czwartek), godz. 20:05

Dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów, ponad 12 tysięcy zgłoszeń, 500 dni na budowie, 100 odcinków i 100 szczęśliwych rodzin, którym pomogliśmy - to krótkie podsumowanie ponad czterech lat pracy na planie programu. „Nasz nowy dom” to produkcja, która niesie pomoc i zmienia życie swoich bohaterów. W najnowszym sezonie po raz pierwszy odwiedzimy Wielkopolskę. W jubileuszowym odcinku nr 100 pośpieszymy z pomocą do Wągrowca, gdzie wyremontujemy mieszkanie dzielnej pani Moniki, samotnej matki wychowującej małą Magdę. Katarzynę Dowbor, architektów Martynę Kupczyk i Macieja Pertkiewicza oraz kierowników robót Artura Witkowskiego i Wiesława Nowobilskiego czeka jubileuszowy tort i satysfakcja z ogromu pomocy, którą już udało się przekazać bohaterom wszystkich odcinków dziewięciu edycji. Setny odcinek widzowie zobaczą na antenie Polsatu 12 października. Seria składa się z 12 odcinków.

Przyjaciółki” (10. sezon)
Premiera: 7 września (czwartek), godz. 21:10

Już od pięciu lat miliony fanów kibicują serialowym „Przyjaciółkom” i po finale każdej serii domagają się więcej. Co czeka Ankę (Magdalena Stużyńska-Brauer), Zuzę (Anita Sokołowska), Ingę (Małgorzata Socha) i Patrycję (Joanna Liszowska) w dziesiątym sezonie? Czy Anka i Paweł będą mogli cieszyć się sobą i swoim małżeństwem mimo tragicznego finału wesela? Czy Wiktor odzyska Patrycję? Czy los ponownie połączy Zuzę i Janka? Czy Inga pozwoli zrobić z siebie kurę domową? Jedna rzecz jest niezmienna, czyli ogromna przyjaźń między dziewczynami. Wśród aktorskich gwiazd pojawią się również znani z poprzednich sezonów, m.in. Agnieszka Sienkiewicz, Bartek Kasprzykowski, Krzysztof Wieszczek, Marek Bukowski, Mikołaj Krawczyk, Katarzyna Glinka, Karolina Nowakowska, Ewa Kasprzyk, Dorota Kolak, Marcin Korcz, Kamil Kula i Mariusz Bonaszewski. Producentem wykonawczym serialu jest Akson Studio. Reżyserem i operatorem, tak samo jak w poprzednich sezonach, Grzegorz Kuczeriszka, a autorkami scenariusza: Beata Pasek i Magdalena Strzałkowska. Jesienią wyemitowanych zostanie dwanaście nowych odcinków.

Kultowe seriale i paradokumenty
Jesienią zapraszamy także na kolejny sezon serialu „Pierwsza miłość”. Perypetie mieszkańców Wadlewa będzie można śledzić od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Premierowe odcinki serialu „Świat według Kiepskich”, który od osiemnastu lat bawi widzów, będzie można oglądać od 6 września w każdą środę o godz. 20:00.

Jesienią widzowie zobaczą również kontynuacje seriali paradokumentalnych: „Trudne sprawy” (od 4 września od poniedziałku do piątku o godz. 13:00), „Dlaczego ja?” (od 4 września od poniedziałku do piątku o godz. 14:45) oraz „Zdrady” (od 7 września w czwartki o godz. 22:15), „Gliniarze” (od 4 września od poniedziałku do piątku o godz. 17:00) i „Na ratunek 112” (od 4 września od poniedziałku do piątku o godz. 16:30).

FILMY

Filmowa jesień w Telewizji POLSAT to światowe hity, które właśnie u nas będą miały swoją polską premierę telewizyjną na antenie otwartej. Największe przeboje minionego sezonu kinowego, z plejadą gwiazd w rolach głównych: „Kingsman: Tajne służby”, „Marsjanin”, „Agentka”, „Więzień labiryntu: Próby ognia” oraz „Fantastyczna czwórka” (2015) już wkrótce!

PUBLICYSTYKA

Wydarzenia
Flagowy program informacyjny Telewizji POLSAT, nadawany w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2.
Główne wydanie, które prowadzą Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała, Bartosz Kurek oraz Joanna Wrześniewska-Sieger, jest emitowane codziennie o godz. 18:50.
Od poniedziałku do piątku „Wydarzenia” są również nadawane o godz. 15:50 w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2. Wydanie popołudniowe prowadzą Agnieszka Mosór, Magdalena Kaliniak i Przemysław Białkowski.
Wydanie wieczorne „Wydarzeń” emitowane jest codziennie o godz. 22:00 na antenie Polsat News. Gospodarzami są Jarosław Gugała, Joanna Wrześniewska-Sieger, Agnieszka Mosór oraz Przemysław Białkowski.

Interwencja
Magazyn reporterów Telewizji POLSAT „Interwencja” już od czternastu lat jest dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Zaangażowany i dynamiczny zespół analizuje wszystkie zgłoszone sprawy, a żadna prośba nie jest lekceważona. Program prowadzą Michał Bebło i Marcin Łukasik. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 16:15.
W soboty o godz. 21:00 na antenie Polsat News emitowana jest „Interwencja. Taka jest Polska”, w której przedstawiane są najciekawsze reportaże, a także nowe wątki i dodatkowe informacje na ich temat.

Państwo w Państwie
Jeden z najbardziej skutecznych programów interwencyjnych w Polsce. 187 bohaterów i historii, 78 sukcesów w konkretnych przypadkach, nagranych ponad 900 godzin materiałów i przeczytanych ponad 600 tysięcy stron akt i dokumentów. „Państwo w Państwie” ubiegłej jesieni świętowało swoje piąte urodziny. Program, prowadzony przez Przemysława Talkowskiego, dziennikarza Polsat News, walczy z powszechnym przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Po opisywanych przez redakcję „Państwo w Państwie” historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a około 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Według wyliczeń redakcji bohaterowie przedstawionych w programie historii przesiedzieli niesłusznie w aresztach i więzieniach w sumie 61 lat i 3 miesiące.

W sezonie 2016/2017 redakcja „Państwo w Państwie” za swoją ciężką, ale jakże owocną pracę, otrzymała kolejne wyróżnienia i nagrody. W październiku 2016 roku wyróżnienie honorowe Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż „Czy państwo radzi sobie z lichwą?”, a w listopadzie główną nagrodę XIV edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych, organizowanego przez Narodowy Bank Polski, za materiał „Kowal zawinił, cygana powiesili”.

Premierowe wydania programu „Państwo w Państwie” w każdą niedzielę o godz. 19:30 w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2.

Najnowsze wydania programów „Wydarzenia”, „Interwencja” i „Państwo w Państwie” są również dostępne w internecie na POLSATNEWS.PL w zakładce „Nasze programy”.

SPORT

Sporo emocji wzbudzą duże wydarzenia sportowe, które jesienią znalazły się w ramówce Telewizji POLSAT i kanałach sportowych grupy. Przede wszystkim cztery niezwykle ważne mecze w drodze po awans reprezentacji Polski na mundial w Rosji. Gorący piłkarski finisz eliminacji tylko na antenach Polsatu i Polsatu Sport:
1 września (piątek): Dania - Polska (godz. 20:45)
4 września (poniedziałek): Polska - Kazachstan (godz. 20:45)
5 października (czwartek): Armenia - Polska (godz. 18:00)
8 października (niedziela): Polska - Czarnogóra (godz. 18:00)

Najważniejszą imprezą roku są rozgrywane w Polsce siatkarskie mistrzostwa Europy Lotto Eurovolley Poland 2017. Od 24 sierpnia do 3 września reprezentacja Polski, pod wodzą nowego selekcjonera Ferdinando De Giorgiego, walczy o medal.

W tym roku o sukces na mistrzostwach Europy będą walczyć również siatkarki. Nasza żeńska reprezentacja od 20 września zagra na parkietach Azerbejdżanu i Gruzji. W turnieju wśród szesnastu zespołów wystąpi cała europejska czołówka m.in: Holandia, Serbia, Turcja, Niemcy, Włochy i Belgia. W fazie grupowej Polki zmierzą się z faworytkami Niemkami, ale również z dużo niżej notowanymi Azerkami i Węgierkami. Mecze w Polsacie i kanałach sportowych. Po więcej informacji sportowych zapraszamy na POLSATSPORT.PL.

Komentarze