2017-08-24

Eurovolley 2017: Polska w drodze po medal?

0

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn na pięciu antenach grupy Polsat. Rozpoczynająca się 24 sierpnia w Warszawie Lotto Eurovolley Poland 2017 jest kolejną dużą imprezą organizowaną w tym roku w Polsce, którą w całości pokażą anteny grupy Polsat. Sprawdź szczegóły! Kibicuj Biało-Czerwonym!

36 spotkań i ponad 100 godzin transmisji oraz spektakularny mecz otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska - Serbia, to wszystko czeka kibiców na naszych antenach, podczas jedenastu dni rywalizacji najlepszych siatkarskich drużyn Starego Kontynentu.

Siatkarskie mistrzostwa Europy mężczyzn zostaną rozegrane w pięciu miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Szczecinie i Gdańsku/Sopocie. Mecz otwarcia, jak podczas pamiętnych mistrzostw świata w 2014 roku z Serbią, Polacy zagrają na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

W turnieju wystąpi 16 najlepszych drużyn w tym m.in. mistrzowie sprzed dwóch lat Francuzi, nieobliczalni Słoweńcy, Rosjanie, Włosi i Bułgarzy. Mistrzostwa rozpoczną się 24 sierpnia, a finałowe starcie w krakowskiej Tauron Arenie kibice będą mogli zobaczyć 3 września.

W fazie grupowej Polacy, oprócz Serbii, zagrają również z Finlandią i Estonią. Nasza reprezentacja pod wodzą Ferdinando De Giorgiego, po zwycięstwie w XV Memoriale im. Huberta Wagnera, który był ostatnim sprawdzianem, jest wymieniana w gronie faworytów turnieju. Eksperci liczą na sukces jak podczas MŚ z 2014 roku. W dotychczasowych startach na ME nasza męska reprezentacja wywalczyła osiem medali: 1 złoty (zdobyty w 2009 roku w Turcji), 5 srebrnych i 2 brązowe.

Polsat i Polsat Sport pokażą na żywo wszystkie mecze reprezentacji Polski podczas mistrzostw, w tym mecz otwarcia z Serbią oraz finał. Super Polsat dwa spotkania 28 sierpnia: Słowenia - Bułgaria (godz. 17:15) i Hiszpania - Rosja (godz. 20:15) oraz mecze półfinałowe. Większość rozgrywek znajdzie się w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News. Łącznie anteny grupy pokażą ponad 100 godzin transmisji z siatkarskich mistrzostw Europy. Wszystkie mecze Polaków na naszych antenach skomentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga, a pozostałe spotkania Przemysław Iwańczyk, Tomasz Wójtowicz, Adam Romański, Damian Dacewicz, Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz.

Przed każdym spotkaniem Polsat Sport i anteny sportowe wyemitują ponad godzinne studio, w którym gościć będą siatkarscy eksperci. Pojawią się w nim m.in. Łukasz Kadziewicz, Ireneusz Mazur i Ryszard Bosek oraz dziennikarze Polsatu Sport Krzysztof Wanio i Paulina Chylewska. W dniu otwarcia turnieju 24 sierpnia rozpocznie się ono już o godz. 17:30. Godzinę później kanał będzie transmitował ceremonię otwarcia mistrzostw. Wystąpią w niej Cugowscy ze specjalnie skomponowanym na turniej utworem „Gra o wszystko”. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Studio na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie poprowadzi Krzysztof Wanio, a podczas kolejnych spotkań w halach polskim zawodnikom towarzyszyć będzie Jerzy Mielewski.

KADRA POLSKI NA EUROVOLLEY 2017:
Rozgrywający:
Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Polska - Serbia w czwartek 24 sierpnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Polska - Finlandia w sobotę 26 sierpnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Polska - Estonia w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Wszystko o Eurovolley 2017 na POLSATSPORT.PL

Komentarze
© Polsat 2020