2017-08-17

„#Supermodelka Plus Size” od 6 września

0

Nowość w jesiennej ramówce w każdą środę w Telewizji POLSAT. Takiego programu w polskiej telewizji jeszcze nie było. Nadchodzi rewolucja i nowy ideał kobiecego piękna - „#Supermodelka Plus Size”!

Zbliża się czas, w którym królować będzie niedoceniony do tej pory rozmiar plus size. Udowodnimy, że kobiecego piękna nie da się zmierzyć centymetrem, a rozmiar 42 i większy też może być bardzo atrakcyjny. Damy przepustkę do kariery w modelingu kobietom pełnym krągłości i wdzięku. W ostatnich latach branża modowa przechodzi spektakularny przełom i wiele marek otwiera się na duże rozmiary. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych wartość rynku plus size wynosi około 20 miliardów dolarów. Dlatego także w Polsce poszukamy tej jedynej, która zostanie pierwszą polską Supermodelką Plus Size. Pomogą nam w tym cztery wyjątkowe osobowości ze świata mody: projektantka Ewa Minge, fotograf Emil Biliński, najsłynniejsza polska modelka plus size Ewa Zakrzewska i model Rafał Maślak. Dobrym duchem i mentorką uczestniczek będzie kolorowy ptak polskiej mody i najsłynniejsza blogerka w naszym kraju - Macademian Girl. Kogo jurorzy będą chcieli zobaczyć w programie? Przekonamy się od 6 września w Polsacie.

Światowe modelki plus size: Ashley Graham, Iskra Lawrence czy Robyn Lawley zachwycają urodą. Podbijają wybiegi, zawładnęły uwagą prasy i osiągnęły ogromny sukces w mediach społecznościowych. W Polsce modeling w rozmiarze 42 i większym nie jest aż tak popularny. Program „#Supermodelka Plus Size” ma szansę to zmienić, wpłynąć na postrzeganie piękna i dowieść, że nie jest ono zdefiniowane rozmiarem.

W ogólnokrajowym castingu poszukiwaliśmy twarzy i sylwetki przyszłości - pełnej siły, wdzięku, stylu i krągłości. Podstawowym kryterium programu był rozmiar 42 lub większy, przy wzroście co najmniej 170 cm oraz w przedziale wiekowym 18-28 lat. Na casting zgłosiło się ponad tysiąc dziewczyn. Tylko 52 z nich dostało zaproszenie do kolejnego etapu. Spośród tych, które zaprezentowały się przed jurorami, 30 musiało zmierzyć się z pierwszym zadaniem. Z tej grupy jury wyłoniło 15 kandydatek i właśnie one zamieszkały w domu modelek. To wszystko będzie można zobaczyć w dwóch pierwszych odcinkach „#Supermodelki Plus Size”. Dziewczyny w programie pokażą swoje największe atuty. A w drodze na sam szczyt będzie im towarzyszyć jury z doświadczeniem modowym. Ewa Minge, Emil Biliński, Ewa Zakrzewska i Rafał Maślak podkreślają, że bardzo im zależy na tym, aby wszystkie kobiety o krąglejszych kształtach dostrzegły własne mocne strony, zaakceptowały siebie i uwierzyły, że świat stoi przed nimi otworem.

Tytuł Supermodelki Plus Size otrzyma uczestniczka, która najlepiej spełni kryteria postawione przez jury oraz branżę mody. Aby finałowa piętnastka mogła w pełni pokazać swój potencjał, oddana zostanie w ręce ekspertów. Mają oni wydobyć z uczestniczek naturalne piękno, ale też, jeśli zajdzie taka potrzeba, wprowadzić w ich wygląd zmiany, które pomogą im zostać profesjonalną modelką plus size. W gronie stałych ekspertów programu znajdą się: stylista włosów marki Kemon - Klaudiusz Iciek, wizażystka gwiazd Anna Orłowska, międzynarodowy ekspert brafittingu marek Panache Lingerie - Izabela Sakutova oraz kostiumograf filmowy i telewizyjny - Katarzyna Śródka. W kolejnych odcinkach będą pojawiać się specjaliści w dziedzinach związanych z tematami odcinków, a wśród nich: projektantka Viola Piekut, reżyser i choreograf pokazów mody Jarosław Szado, psycholog Patrycja Plewka, tancerz Rafał Maserak, choreograf Kris Adamski, gwiazda serialu „Pierwsza miłość” - Mateusz Banasiuk oraz dziennikarz i szef redakcji Pogody Telewizji Polsat Marek Horczyczak.

W każdym odcinku uczestniczki, które zamieszkały w domu modelek, czeka wiele zadań. Pozwolą im one nie tylko sprawdzić własne możliwości, ale również pokonać lęki czy zmierzyć się z problemami z przeszłości. Konkurencje zweryfikują szanse dziewczyn na zostanie Supermodelką Plus Size. Będą także dla nich fascynującą podróżą od nieśmiałych kobiet, często poniżanych w przeszłości, do pewnych siebie supermodelek. Jurorzy i eksperci będą doradzać im na tej drodze we wszystkich etapach i wybierać - kto przejdzie do następnego odcinka, a kto zostanie wyeliminowany. Przed uczestniczkami zadania aktorskie, sportowe, taneczne i próba swoich sił w reklamie telewizyjnej.

Tytuł Supermodelki Plus Size zdobędzie tylko jedna z piętnastu finałowych uczestniczek programu, a na zwyciężczynię czekają wspaniałe nagrody: udział w zagranicznym pokazie Ewy Minge - w Paryżu lub Mediolanie, sesja okładkowa w magazynie „Claudia”, 50 tysięcy złotych od fundatora nagrody głównej - firmy LIDA, producenta rajstop i pończoch dla kobiet plus size i jeszcze jedna niespodzianka, która znajdzie swoje rozwiązanie w finale programu.

Show „#Supermodelka Plus Size”, oparty na niemieckim formacie „Curvy Supermodel” na licencji firmy Armoza Formats, zadebiutuje na antenie Telewizji POLSAT 6 września o godzinie 20:35. W pierwszym sezonie zobaczymy 10 odcinków. Za produkcję show odpowiada Rochstar.

Zobacz także:
Kto jest przystojniejszy: Rafał Maślak czy jego tata?
Czy Emil Biliński ma kandydatkę do zwycięstwa?
Claudius: Dziewczyny z każdym dniem rozkwitają
Izabela Sakutova w „#Supermodelka Plus Size”
Anna Orłowska ekspertem „#Supermodelka Plus Size”
Macademian Girl w show „#Supermodelka Plus Size”
Ewa Minge: Projektuję dla wszystkich kobiet
Ewa Minge walczy z hejterami: Jesteście okrutni!
Emil Biliński: Modelki zaczynają się akceptować
Czego wymaga Rafał Maślak od supermodelki plus size?
Ewa Zakrzewska: Nienawidziłam swojego ciała
Jakiej supermodelki plus size szuka Ewa Minge?
Finałowa „15” zamieszkała w domu modelek
Ruszyły nagrania programu „#Supermodelka Plus Size”
Jurorzy „#Supermodelka Plus Size” o programie
Ewa Minge: Laureatka będzie prawdziwą gwiazdą
Oto jury „#Supermodelka Plus Size“

Komentarze
© Polsat 2018