2017-06-27

Ewa Minge walczy z hejterami: Jesteście okrutni!

0

Jurorka „#Supermodelka Plus Size” nie godzi się na falę dyskryminacji w sieci. Znana projektantka uważa, że należy się aktywnie przeciwstawiać mowie nienawiści w internecie i dlatego zamieściła w mediach społecznościowych dramatyczny apel.

- Od lat znoszę hejt, którego normalny, wrażliwy człowiek by nie uniósł. Ten hejt wyrządził wiele krzywdy w moim życiu i życiu moich najbliższych - pisze znana kreatorka strojów, która stanowczo sprzeciwia się poniżaniu i zamierza to eksponować w nowym programie Polsatu. Sama tego niejednokrotnie doświadczyła. - Zaszczuliście mnie na tyle, że bałam się wyjść na ulicę. Ale wyszłam i przysięgłam sobie, że będę walczyła z prawdziwymi potworami. Tak mnie nazywaliście w anonimowych komentarzach - dodaje.

Ewa Minge w programie „#Supermodelka Plus Size” szuka dziewczyny, której pomoże w rozpoczęciu międzynarodowej kariery. Właścicielka domu mody chce pokazać, że nie ważne, ile kto ma kilogramów, bo liczy się wnętrze człowieka i jego osobowość. Niestety nie wszyscy podzielają jej zdanie…

W odpowiedzi na serię nieeleganckich i wartościujących komentarzy, skierowanych pod adresem uczestniczek programu oraz samej jurorki, Ewa Minge zamieściła na swoim facebookowym profilu emocjonalny wpis. Odniosła się w nim do osobistych doświadczeń związanych z mową nienawiści w internecie. Projektantka przywołała w poście polemiki z ludźmi obrażającymi ją. Nawiązała do batalii sądowej, jaką toczy, a która traktuje o opiniach na jej temat zamieszczonych w sieci.

Zwraca również uwagę na kwestię samobójstw wśród nastolatków. Akcentuje, że wiele z nich jest pochodną anonimowego obrażania w internecie. - Wiecie jak powszechne jest obecnie zjawisko samobójstw dzieci w szkołach z powodu hejtu? Mówi się o poważnej pladze, ciężkim problemie. Za tym wszystkim stoicie wy! Okrutni hejterzy! Potwory, zabójcy ludzkich emocji i często życia. Mam zamiar z wami walczyć. Często wasza bronią... Żeby zabolało. Biorąc udział w nowym programie Polsatu „#Supermodelka Plus Size”, przekonałam się, że ludzie potrafią być prawdziwymi oprawcami… Dla zabawy - alarmuje i ostrzega autorka książki „Życie to bajka”.

Autorka postu jest zdania, że obrażanie w sieci ma przysłowiowe „krótkie nogi”. Wcześniej lub później może obrócić się przeciwko twórcom szkalujących i deprecjonujących komentarzy. - Świat dzielę na ludzi dobrych i złych. Ze złem zawsze będę walczyć. Życzę wam świetnego samopoczucia, a jak kiedyś wasze dziecko zapłacze z powodu hejtu, to zapamiętajcie ten moment jako wasz udział w jego krzywdzie. Hejt to zjawisko społeczne i nie ma mojego przyzwolenia na ten styl zabawy ludzkim życiem - dobitnie stwierdza w swoim wpisie Ewa Minge.

Michał Pogodowski

Zobacz także:
Emil Biliński: Modelki zaczynają się akceptować
Czego wymaga Rafał Maślak od supermodelki plus size?
Ewa Zakrzewska: Nienawidziłam swojego ciała
Jakiej supermodelki plus size szuka Ewa Minge?
Finałowa „15” zamieszkała w domu modelek
Ruszyły nagrania programu „#Supermodelka Plus Size”
Jurorzy „#Supermodelka Plus Size” o programie
Ewa Minge: Laureatka będzie prawdziwą gwiazdą
Oto jury „#Supermodelka Plus Size“

Komentarze
© Polsat 2018