2017-05-20

„Świat według Kiepskich” - odcinek 515: Śledzik

0

W domu Kiepskich zapanował wielki chłód, za co Halina obwinia prezesa spółdzielni. Wściekła kobieta głośno daje wyraz swojej złości. W mieszkaniu niespodziewanie pojawia się Kozłowski, a speszona Halinka ucieka do drugiego pokoju.

Ferdek zaprasza Kozłowskiego na zakrapiany poczęstunek, gdzie wspólnie biesiadują i śpiewają. Prezes podpytuje Kiepskich czy ktoś rozpowiada o nim złe rzeczy, ale ci, stanowczo zaprzeczają, że coś słyszeli. Małżeństwu brakuje odwagi, aby poruszyć drażliwy temat zarządzania budynkiem. - Ja bym tego Kozłowskiego lała po mordzie i patrzyła czy równo puchnie - mówi na osobności Halina. Okazuje się, że żaden z mieszkańców bloku nie umie powiedzieć Kozłowskiemu wprost o swoich postulatach.

Boczek zostaje oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości 20 złotych od zarządcy budynku, w związku z czym dostaje od mieszkańców zakaz wstępu na piętro. Lokatorzy decydują się wystosować petycję w sprawie odwołania Kozłowskiego. Halina jest pod wrażeniem sąsiedzkiej inicjatywy i podczas wieczornych rozmów debatuje z Ferdkiem o zaistniałej sytuacji i zachowaniu prezesa. - Władza psuje ludzi, niestety... - komentuje Ferdek.

Do Kiepskiej wydzwania żona Kozłowskiego z pretensjami. Okazuje się, że Paździochowa podburzyła ją przeciw Halinie i Ferdkowi. Sytuacja przybiera niespodziewany obrót. Przestraszeni mieszkańcy nie chcą przyznać się do podpisania petycji. Lokatorzy decydują, że dla uspokojenia sytuacji trzeba uczcić prezesa śledzikiem i dobrą zabawą. Kobiety przygotowują dla niego specjalne, taneczne występy.

W trakcie imprezy pojawia się Boczek, który jako jedyny decyduje się powiedzieć prezesowi prawdę prosto w oczy. - Prezes jest świnią i oszustem - mówi. Za te słowa towarzystwo wygania go z mieszkania.

Świat według Kiepskich” w każdą sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Marian Paździoch wraca do „Świata według Kiepskich”
Do czego ma wielką słabość Halina Kiepska?
Zobacz Urszulę Dębską jako młodą Halinę Kiepską
Renata Pałys: Paździochowa moją sąsiadką? Nigdy!
Halinka Kiepska: Potrafimy bawić się w pracy
Nie żyje Bohdan Smoleń, znany aktor i kabareciarz
Ile z Basi jest w Marioli? 18 lat z „Kiepskimi”!
Żona Mariana Paździocha ma wiele twarzy
500 odcinków! Jubileusz „Świata według Kiepskich”

Komentarze
© Polsat 2018