2017-05-18

Jurorzy „#SUPERMODELKA PLUS SIZE” o programie

0

Będą szukać piękna w rozmiarze XXL i wypatrywać gwiazdy modelingu plus size. Ewa Minge, Rafał Maślak, Ewa Zakrzewska oraz Emil Biliński. Oto jury nowego wyjątkowego programu „#SUPERMODELKA PLUS SIZE”. Dlaczego zdecydowali się na udział w show Polsatu?

Emil Biliński, fotograf, podkreśla, że tematyka plus size jest popularna na całym świecie i cieszy się, że trend ten dociera również do Polski. - Jak tylko dostałem ofertę, to wiedziałem, że to jest to. Nie zastanawiałem się długo. Dla mnie jest to bardzo osobista rzecz, bo często pracuję z dziewczynami plus size - powiedział POLSAT.PL. Kogo w programie szuka artysta i na co będzie zwracał uwagę? - Szukam przede wszystkim ciekawych twarzy, dziewczyn z charakterem. Niezależnie od rozmiaru, idealna kobieta musi wyglądać jak klepsydra i mieć piękną skórę. Będę chciał pokazać Polakom, że dziewczyny w większych rozmiarach są fajne! - dodał.

Kolejna z jurorek, projektantka Ewa Minge, zauważa, że od zawsze robiąc międzynarodowe pokazy miała jeden problem. Agencje modelek przysyłały jej za chude dziewczyny. - Wiedziałam, że większość pań nie utożsamia się ze zbyt szczupłymi modelkami i kiedy założą tę samą suknię co one, to czują rozczarowanie. My po prostu oszukujemy je i to nie jest fair - podkreśliła. Kreatorka postanowiła, że od tego sezonu na jej pokazach będą pojawiały się modelki o bardziej kobiecych kształtach. - Jako matka, jako projektantka uważam, że powinniśmy trochę ten świat mody znormalizować. Nie chodzi o to, aby promować chorobliwą otyłość, ale pokazać ludziom, że rozmiar 42-44 jest całkowicie normalny! Przy okazji, chciałam pogratulować wszystkim uczestniczkom castingu. To, że ktoś wstał z kanapy i zgłosił się do programu już samo w sobie jest wielką wygraną - dodała.

Z kolei Rafał Maślak wskazuje, że udział w programie przypomina mu uczestnictwo w konkursach piękności. - Wielokrotnie zasiadałem w jury konkursów miss i bardzo dobrze czułem się w takim wcieleniu. Uwielbiam towarzystwo kobiet, a tutaj nie dość, że jest ich mnóstwo, to jeszcze są piękne - wytłumaczył. Jakim będzie jurorem? - Postaram się być „dobrym wujkiem”. Nie chcę nikogo stresować. Nie należę do osób, które krytykują z byle powodu. Będę wspierał wszystkie dziewczyny i udzielał dobrych rad - powiedział POLSAT.PL. Mister Polski zdradza, że kobieta jakiej szuka w programie musi mieć super osobowość i przekazywać wszystkim dobrą energię. Jako cechy idealnej kandydatki na supermodelkę wymienia także pozytywne nastawienie oraz piękny uśmiech. - Jestem podekscytowany ale i trochę zestresowany, ponieważ to ogromna odpowiedzialność. Jako członek jury będę miał wpływ na to przed którą z dziewczyn otworzą się drzwi kariery. Mam nadzieję, że dzięki temu programowi zmieni się podejście Polaków do kobiet plus size. Chciałbym, żeby częściej pojawiały się na ściankach - dodał.

W nowym programie nie mogło zabraknąć przedstawicielki zawodu modelki plus size. Ewa Zakrzewska zasiądzie w jury konkursu również po to, żeby służyć kandydatkom swoim doświadczeniem. Co poradziłaby dziewczynom, które chcą rozpocząć karierę w modelingu? - Najtrudniejsze jest przełamanie wstydu, szczególnie na początku kariery. Przede wszystkim trzeba znać swoją wartość. Trzeba czuć się piękną i to piękno pokazywać wszystkim wokoło - mówi. Stylistka i modelka, uczestniczka „Hell’s Kitchen”, zapowiada, że postara się nie być surowym jurorem, ma jednak konkretne wymagania odnośnie kandydatki na supermodelkę. - Chciałabym, żeby została międzynarodową gwiazdą, dlatego będzie musiała sprostać moim oczekiwaniom, które nie są małe... - zaznaczyła.

Co na temat nowego show Polsatu mówią główne zainteresowane? - Modeling interesował mnie od dawna. Uwielbiam atmosferę sesji zdjęciowych, na których często pracuję jako wizażystka. Chciałabym spróbować swoich sił. Jasne, fajnie byłoby wygrać, ale różnie może być. Najbardziej obawiam się rozbieranych zdjęć, nie ze względu na mój wstyd, ale na babcię, która jest już w podeszłym wieku i nie wiadomo jak zareaguje - powiedziała Katarzyna, 19-latka z Częstochowy. - Marzę o sławie i wielkiej karierze. Ten program to szansa na spełnienie moich marzeń, dlatego nie wahałam się ani chwili. Jestem gotowa na wszystko i nie boję się żadnych zadań, chociaż nie mam pojęcia co może się wydarzyć - dodała Karolina, 20-latka z Warszawy.

A wydarzyć może się wszystko! Eliminacje do programu trwają do końca maja. Kilkanaście wyłonionych dziewczyn zamieszka w domu modelek, gdzie będą musiały zmierzyć się z zadaniami specjalnymi. Które z nich przejdą dalej i zrealizują swoje marzenia? Przekonamy się już niebawem na antenie Telewizji POLSAT.

Joanna Grochal

Zobacz także:
Ewa Minge: Laureatka będzie prawdziwą gwiazdą
Oto jury „#SUPERMODELKA PLUS SIZE“

Oglądaj w IPLA.TV:
Casting #SUPERMODELKA PLUS SIZE

Komentarze
© Polsat 2018