2017-05-14

Oto jury „#SUPERMODELKA PLUS SIZE“

0

Tłumy kandydatek na castingu do nowego programu Telewizji POLSAT. Wszystkie pełne krągłości i wdzięku udowodniły, że kobiecego piękna nie da się zmierzyć centymetrem, a rozmiar 42 i większy też może być sexy! Która z nich zostanie Supermodelką Plus Size?

Takiego show w polskiej telewizji jeszcze nie było! To produkcja, która ma szansę zmienić stereotypy i przekonać, że prawdziwe piękno nie zależy od rozmiaru. Twórcy programu poszukują oryginalnych twarzy i sylwetek pełnych wdzięku, stylu i krągłości. Kobiety, które ostatecznie zostaną wyłonione do udziału w „#SUPERMODELKA PLUS SIZE“ muszą nosić minimum rozmiar 42, mieć co najmniej 170 cm wzrostu i być w wieku od 18 do 28 lat. Tylko jedna z nich zdobędzie tytuł Supermodelki Plus Size.

W drodze na sam szczyt uczestniczkom programu będzie towarzyszyć jury, składające się z ekspertów z doświadczeniem modowym. Jurorzy będą nie tylko decydować, kogo zobaczymy w kolejnym odcinku, ale też będą pełnić rolę prowadzących i mentorów. Zgodnie z wymogami formatu będą to eksperci związani z modą i modelingiem. W pierwszej polskiej edycji programu „#SUPERMODELKA PLUS SIZE“ za jurorskim stołem zasiądą: projektantka Ewa Minge, fotograf Emil Biliński, modelka plus size i blogerka Ewa Zakrzewska oraz model i bloger Rafał Maślak.

Ewa Minge to najbardziej rozpoznawalna polska projektantka, ceniona na świecie za oryginalne, odważne kreacje. Od dwudziestu lat jej dom mody konsekwentnie buduje wizerunek luksusowej polskiej marki eksportowej. Minge ma na koncie m.in. pokazy w Berlinie, Mediolanie, Wiedniu, Paryżu czy w Nowym Jorku. W 2005 roku za zasługi w rozwoju kultury Wiecznego Miasta otrzymała imienny medal od Silvio Berlusconiego, premiera Włoch. W styczniu 2008 roku miała pierwszy pokaz swojej kolekcji w Paryżu. Od tej pory regularnie prezentuje się podczas Paris Fashion Week. We wrześniu 2010 roku gościła w Nowym Jorku podczas Mercedes Benz New York Fashion Week. Jej kolekcja „Black Butterflies” została owacyjnie przyjęta podczas Paris Haute Couture Fashion Week 2015, a „The Telegraph” umieścił jedną z pokazanych tam kreacji w zestawieniu „38 sukien, za które warto umrzeć”.

Emil Biliński wychowywał się w Austrii, gdzie zdobył też pierwsze doświadczenie jako asystent geniusza fotografii Andreasa Bitesnicha. Współpracował m.in. z Annie Leibovitz i Davidem LaChapellem. Zanim w 2009 roku zamieszkał na stałe w Polsce, podróżował po świecie w poszukiwaniu kolejnych doświadczeń zawodowych. Inspirują go silne, charyzmatyczne kobiety plus size. Specjalizuje się w aktach, fotografii reklamowej, fashion i beauty. Publikował swoje zdjęcia w zagranicznych i polskich pismach, m.in. „Harper’s Bazaar”, „ELLE”, „Cosmopolitan”, „Playboy” czy „Sunday Times”. Pracował dla największych marek, takich jak L’Oreal, Schwarzkopf, Google, Samsung, Hermes, Avon, Orange i T-Mobile. Prowadzi wideoblog o fotografii „SHOT IN 120 sec”.

Ewa Zakrzewska to najbardziej znana i jedna z pierwszych polskich modelek plus size. Ukończyła brytyjskie kursy dla modelek organizowane przez „Every Model Magazine” i największe agencje na Wyspach. Jej zdjęcia pojawiały się w takich magazynach jak „Cosmopolitan”, „Viva” czy „K Mag” oraz w serwisach „Huffington Post” i „Plus Size Model Magazine”. W dzieciństwie zmagała się z nadwagą i chorowała na bulimię, dziś wspiera dziewczyny z podobnymi problemami i propaguje zdrowy styl życia. W ubiegłym roku została finalistką międzynarodowej kampanii Role Model by Panache. Występowała w polskich sesjach reklamowych i prasowych, w zagranicznych reklamach telewizyjnych oraz brała udział w licznych pokazach mody. Jest też najpopularniejszą w Polsce blogerką plus size.

Rafał Maślak to Mister Polski 2014, model i bloger. Jako pierwszy Polak w historii zdobył podczas wyborów w Korei Południowej tytuł trzeciego Wicemistera International 2015 oraz Mistera International Internautów 2015 zyskując ponad milion głosów. Jego profil w serwisach społecznościowych śledzi ponad pół miliona osób. Niejednokrotnie trafiał na listy najlepiej ubranych Polaków. Brał udział w drugiej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w Polsacie, a w Polsat Cafe prowadził własny program „Randka z Maślakiem”, w którym pomagał spełniać marzenia kobiet.

Krągłe kobiety mają dzięki udziałowi w programie „#SUPERMODELKA PLUS SIZE“ niepowtarzalną okazję na zrobienie kariery w modelingu, ale także mogą zmierzyć się z własnymi słabościami i kompleksami. W każdym tygodniu uczestniczki będą pokonywać problemy i stawiać czoło nowym wyzwaniom, które nie tylko przygotują je do kariery, ale także dostarczą możliwości zawodowych w drodze na szczyt. Wyrażą na zewnątrz swoją autentyczność i odbędą fascynującą podróż od nieśmiałych kobiet, często poniżanych w przeszłości, do pewnych siebie supermodelek.

Czteroosobowe jury będzie doradzać im na tej drodze we wszystkich etapach i wybierać, która z nich ma to „coś”, żeby przejść do następnego odcinka, a która będzie wyeliminowana. Przed uczestniczkami zadania aktorskie, sportowe, taneczne i próba swoich sił w reklamie telewizyjnej. Nie zabraknie też prób charakteru, zmagań ze swoimi słabościami lub niezbyt miłymi sytuacjami z przeszłości.

Będziemy im towarzyszyć w pokonywaniu lęków i własnych ograniczeń. Pokażemy, że można czerpać z odkrywania piękna prawdziwych kobiet nie tylko w rozmiarze XS.

Show „#SUPERMODELKA PLUS SIZE“ oparte jest na niemieckim formacie „Curvy Supermodel”, na licencji firmy Armoza Formats. Na antenie Telewizji POLSAT zadebiutuje we wrześniu. W pierwszym sezonie zobaczymy 10 odcinków. Za produkcję show odpowiada Rochstar.

Zobacz także:
Ewa Minge: Laureatka będzie prawdziwą gwiazdą

Oglądaj w IPLA.TV:
Casting #SUPERMODELKA PLUS SIZE

 

Komentarze
© Polsat 2020