2017-05-13

„Świat według Kiepskich” - odcinek 514: Tłusty czwartek

0

Halinka przynosi do łóżka talerz pączków i częstuje Ferdka, ale ten stanowczo odmawia jedzenia. Przy okazji Kiepski dowiaduje się, że czeka go „zadanie bojowe”, czyli wyprawa do sklepu po zakup słodkości z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku.

Ferdek chce pożyczyć od Halinki 10 złotych, aby kupić alkohol na zabawę ostatkową. Żona nie daje mu pieniędzy i karci go za głupi pomysł. Kiepski nie poddaje się i prosi o to samo sąsiadkę, jednak i tu spotyka go niemiła niespodzianka. - Nie dam, bo nie mam. Nawet jakbym miała, to bym nie dała - tłumaczy Paździochowa. Zdesperowany Ferdek idzie do sklepu i chce nabyć alkohol na „zeszyt”. Sklepowa jednak wyśmiewa jego prośbę i wygania na zewnątrz.

Do Ferdka przychodzi Cycu wraz z żoną. Okazuje się, że podbito mu oko. Synowa przedstawia odmienną wersję wydarzeń niż jej mąż. Twierdzi, że Waldemar stanął w jej obronie. W mieszkaniu toczą się debaty odnośnie ilości pączków, jakie ma kupić Ferdek. Głowa rodziny stanowczo protestuje przed pójściem do sklepu i tłumaczy, że za tę ilość pieniędzy można nabyć wiele innych, bardziej potrzebnych rzeczy… mając na myśli alkohol. Mieszkanie odwiedza kolejny gość - Badura przynosi wino i zaprasza Kiepskiego na świeże powietrze w celu konsumpcji. Halina kładzie kres planom męża i każe mu zostać w domu.

Punktualnie o 5:30 rano Ferdka budzi donośny dźwięk budzika. Okazuje się, że nie tylko on wyrusza na wyprawę po pączki, ale także jego całe sąsiedztwo, m.in. Paździochowa i Boczek. W drodze do sklepu Kiepski znów spotyka Badurę, z którym przysiada na chwilę na ławce. Wspólnie obserwują tabuny ludzi podążające po zakup słodkości i zastanawiają się jak to możliwe, że wszyscy aż tak bardzo poświęcają się dla zwykłych pączków. Kolega Ferdka przekonuje go, że lepiej nie iść za tłumem, tylko w przeciwną stronę, a Kiepski przyznaje mu rację.

Świat według Kiepskich” w każdą sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Do czego ma wielką słabość Halina Kiepska?
Zobacz Urszulę Dębską jako młodą Halinę Kiepską
Renata Pałys: Paździochowa moją sąsiadką? Nigdy!
Halinka Kiepska: Potrafimy bawić się w pracy
Nie żyje Bohdan Smoleń, znany aktor i kabareciarz
Ile z Basi jest w Marioli? 18 lat z „Kiepskimi”!
Żona Mariana Paździocha ma wiele twarzy
500 odcinków! Jubileusz „Świata według Kiepskich”

Komentarze
© Polsat 2018