2017-04-27

Bardzo dobre wyniki „The Brain. Genialny Umysł”

0

Nowość Polsatu co tydzień oglądało średnio prawie dwa miliony widzów. Emitowany wiosną program, w którym zwykli ludzie prezentują swoje ponadprzeciętne umiejętności, okazał się dużym sukcesem. Widzowie i wierni fani wyjątkowego talent show już dopytują o drugi sezon.

„The Brain. Genialny Umysł” zanotował udziały w rynku na poziomie 15,4% w grupie komercyjnej i 11,9% wśród wszystkich oglądających. Stacja poprawiła wynik w tym paśmie względem ubiegłej wiosny.

W ośmiu odcinkach poznaliśmy ponad 40 osób o niezwykłych zdolnościach. Uczestnicy mieli za zadanie m.in. rozpoznać wszystkie rodzaje tańca tylko ze słuchu, zapamiętać dziesięć czterocyfrowych kodów, aby otworzyć 10 sejfów, a także bez patrzenia, tylko i wyłącznie ze słuchu, wskazać trzy instrumenty, które przestaną grać podczas występu orkiestry symfonicznej. Także bez patrzenia, tylko i wyłącznie z pamięci, musieli połączyć w pary czterdziestu siedzących w studiu bliźniaków albo dokładnie odwzorować właściwe miejsce, numer i położenie dwudziestu śladów na zainscenizowanym miejscu zbrodni, pomieszanych później przez jurorów.

W każdym odcinku jurorzy: Anita Sokołowska, Cezary Żak, Mariusz Pudzianowski oraz ekspert - doktor Mateusz Gola, pracownik naukowy University of California w San Diego i publiczność zgromadzona w studiu mieli naprawdę ciężkie zadanie, aby wyłonić najlepszego z pięciu uczestników o najbardziej zaskakujących i niespotykanych umiejętnościach. Zwycięzcy co odcinek otrzymywali nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych oraz tytuł „Genialnego Umysłu”.

Oto zwycięzcy wszystkich odcinków „The Brain. Genialny Umysł”:
Odcinek 1: Człowiek-nawigacja, który zna rozkład jazdy wszystkich autobusów w Warszawie - Grzegorz Cieplak.
Odcinek 2: Dziewczynka o muzycznym wzroku, rozpoznająca po ruchu smyczka graną na skrzypcach melodię - uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej Ania Wieleńska z Kielc.
Odcinek 3: Człowiek-magnetofon, potrafiący odtworzyć ludzką mowę, dźwięk, śpiew i to zarówno od przodu, jak i od tyłu - Krzysztof Kubistal.
Odcinek 4: Lekarz weterynarii, człowiek o genialnym wzroku umiejący w dwóch skomplikowanych mozaikach odnaleźć różniący je szczegół - Tomasz Bielawski.
Odcinek 5: Kobieta o nieziemskich słuchu Izabela Wojcierowska.
Odcinek 6: 19-letni utytułowany w Polsce i w Europie szachowy arcymistrz - Krzysztof Duda.
Odcinek 7: Specjalista od układania kostki pod wodą - Kamil Przybylski.
Odcinek 8: 12-letni geniusz wspinaczki z zamkniętymi oczami - Kostek Sobański.

Komentarze
© Polsat 2018