2017-04-01

Renata Pałys: Paździochowa moją sąsiadką? Nigdy!

0

Aktorka opowiedziała o kulisach pracy na planie serialu „Świat według Kiepskich”. Czy postać Heleny Paździoch, którą gra już od 1999 roku, daje Renacie Pałys więcej powodów do śmiechu czy zmusza do poważniejszych refleksji?

Kilkanaście lat na ekranie w bardzo popularnym serialu to mnóstwo wspomnień. Nowi fani „Świata według Kiepskich” mogą nie pamiętać, jak to wszystko się zaczęło, a potem rozwijało. - Na początku planem serialu była prawdziwa kamienica. Garderoba to był mały pokój socjalny i jednocześnie palarnia - opowiada artystka. - Dopiero od siedemdziesiątego siódmego odcinka serial realizowany jest w studiu ATM w Bielanach Wrocławskich. Scenarzyści tak upodobali sobie wnętrze starej kamienicy, że przenieśli całe wyposażenie. Realizacja zdjęć w nowym miejscu znacznie przyśpieszyła pracę nad kolejnymi odcinkami noweli - dodaje.

Zabawne scenki, bardzo bezpośredni, a często wręcz absurdalny humor i dużo dobrej zabawy. Oto efekt pracy twórców. Wiele osób może być jednak zdziwionych pewnym faktem związanym z produkcją. - Kręcimy odcinki bardzo szybko. Muszę zaznaczyć, że jest bardzo poważnie i nie ma humorystycznej atmosfery. Ciężko się pracuje - zdradza Renata Pałys. - Niejeden z aktorów, który wystąpił u nas gościnnie, był tym zaskoczony - podkreśla aktorka.

Wszyscy dobrze wiedzą czym wyróżnia się Paździochowa na tle pozostałych bohaterów. Duże znaczenie w kreowaniu postaci ma potencjał aktorki. - Przez te osiemnaście lat na planie „Świata według Kiepskich” było bardzo dużo momentów pełnych wyzwań. Ale to nie problem dla mnie. Scenarzyści wiedzą, że jestem sprawna fizycznie - chwali się odtwórczyni jednej z bardziej lubianych ról w polskich serialach.

Wielbiciele „Świata według Kiepskich” mają jednoznaczne skojarzenia, gdy pomyślą o Helenie Paździoch. Czy Renata Pałys lubi swoją postać? Wiele razy wypowiadała się, że pomimo oschłości i agresywności, jej rola wzbudza w widzach sympatię. Czasem nawet ktoś z fanów zaczepia aktorkę i pyta, czemu ona nie jest jeszcze bardziej surowa dla Paździocha. - Niezbyt lubię Paździochową. To prosta a jednak skomplikowana kobieta - mówi. - Nie chciałabym mieć takiej sąsiadki. Jest cwaną, sprytną i wyrachowaną kobietą - podsumowuje aktorka, doskonale zdając sobie sprawę, że to właśnie dlatego każdy jej występ wzbudza tyle emocji. Jakie intrygi przygotuje w kolejnych odcinkach?

Maksymilian Jaworowski

Świat według Kiepskich” w każdą sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Halinka Kiepska: Potrafimy bawić się w pracy
Nie żyje Bohdan Smoleń, znany aktor i kabareciarz
Ile z Basi jest w Marioli? 18 lat z „Kiepskimi”!
Żona Mariana Paździocha ma wiele twarzy
500 odcinków! Jubileusz „Świata według Kiepskich”

Komentarze
© Polsat 2019