2017-02-07

Kto jest kim w serialu „Niania w wielkim mieście”

0

Dana, Monika, Jacek, Kuba i inni. Kim są bohaterowie nowego serialu Polsatu? Już od 7 marca będą romanse, toksyczne związki, trudne przyjaźnie poddawane wielu próbom oraz troski i kłopoty wynikające z opieki nad dziećmi. Poznajcie obsadę „Niania w wielkim mieście”!

Zazdrość, konkurencja, problemy zdrowotne, ale też odpowiedzialność, wzajemna pomoc i miłość. To wszystko już wiosną w Polsacie. Dwanaście odcinków pełnych emocji, uśmiechu i refleksji.

Oto bohaterowie serialu „Niania w wielkim mieście”:

Magdalena Lamparska

Dana (Magdalena Lamparska) - właśnie skończyła wymarzoną psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i sądziła, że jej przyszłość będzie związana z psychologią biznesu i rozwiązywaniem konfliktów w środowisku biznesmenów. Po wielu próbach znalezienia wymarzonej pracy i wysłaniu setki CV, nadszedł czas, aby opuścić poprzeczkę. Zaczęła dorywczo pracować w rozmaitych firmach i przy różnych zajęciach, próbując wiązać koniec z końcem. Warszawa okazała się mało przychylną ziemią obiecaną dla Dany. Kiedy sądziła, że nie uda jej się dłużej wegetować od zlecenia do zlecenia i musi wrócić do rodzinnego miasteczka u stóp Gór Świętokrzyskich, los rzucił jej koło ratunkowe. Zaczęła pracę niani w luksusowej agencji obsługującej zamożnych klientów. Początkowo traktowała to jako jedno z wielu innych swoich zleceń na przetrwanie. Nie przypuszczała, że przy jej nowych obowiązkach, bardzo przydatne okażą się nie tylko umiejętności psychologa, ale i jej rozliczne talenty. Coraz bardziej angażując się w swoją pracę, znalazła w niej nie tylko kochających ją podopiecznych, ale przyjaciół i miłość. Jej uczucie do przystojnego psychologa dziecięcego - Jacka, okazało się jednak niemal niemożliwym do spełnienia. Dana jest błyskotliwa, trochę pyskata, zadziorna i potrafi sobie świetnie radzić. Wpada w rozliczne tarapaty, bo nie wpasowuje się w wyznaczane jej ramy. Długo była jedynaczką, ale jej rodzicom po czterdziestce „przytrafiło się” dziecko, więc ma kilkuletniego brata. Między rodzeństwem jest dwadzieścia lat różnicy, Niestety, przewożąc kilkuletniego brata miała wypadek samochodowy i od tamtego czasu chłopiec porusza się na wózku. W związku z tym, Dana ma wielkie wyrzuty sumienia. Zwłaszcza, że ojciec nie może wybaczyć jej tego zdarzenia. Dana walczy, by brat znowu mógł chodzić, a opiekując się dziećmi w swojej nowej pracy, kwestię bezpieczeństwa zawsze stawia na pierwszym miejscu.

Kamilla Baar-Kochańska

Monika (Kamilla Baar-Kochańska) - szefowa i właścicielka prestiżowej agencji „Nianie na zawołanie”. Swoją firmę prowadzi z sukcesem od kilku lat, podbijając warszawski rynek. Monika jest skupiona na pracy, właściwie to pracoholiczka, oddana ludziom z którymi współpracuje. Na skutek rozlicznych stresów i przejść, ma kłopoty z sercem, a co za tym idzie musi być pod szczególną opieką medyczną. Jej życie obfitowało w rozmaite trudne wydarzenia. Jako nastolatka zaszła w ciążę i ulegając rodzicom, zwłaszcza ojcu, oddała swoje dziecko do adopcji. Po skończeniu szkoły poszła na studia w SGH i szybko chciała uciec z rodzinnego domu, w którym nie zaznała miłości. Ojciec wieczny bon vivant i król życia, matka skoncentrowana na sobie. Monika szukając oparcia i pewności zdecydowała się wyjść za mąż za oddanego jej, rozsądnego Daniela. Odrzuciła uczucie do Jacka, swojej szkolnej miłości. Bała się, że jego fantazja i szalone plany na życie nie będą gwarantowały jej tak potrzebnej stabilizacji. Wkrótce po ślubie zdała sobie sprawę, że popełniła wielki błąd, bo nie kocha męża. Wdała się w płomienny romans z Jackiem. Jej mąż dowiedziawszy się, że chce od niego odejść, miał wypadek na motorze. Monika została młodą wdową. Trauma i wyrzuty sumienia spowodowały, że jej związek z Jackiem się rozpadł. Przez blisko rok nie utrzymywała z nim kontaktu. Skoncentrowała się wyłącznie na pracy i rozwoju firmy. Tuż przed wyjazdem Jacka do USA, Monika uświadomiła sobie, że nadal go kocha i chce go odzyskać. Postanowiła zawalczyć o prawo do swojego szczęścia, nie mając świadomości, że Jacek poznał już inną kobietę. Nie wie, że to Dana, którą zatrudniła, jest jej rywalką. Monika chce również odnaleźć syna, którego kiedyś, sama będąc niemal dzieckiem, oddała do adopcji.

Przemysław Sadowski

Jacek (Przemysław Sadowski) - psycholog dziecięcy. Jego ojciec jest znanym adwokatem, mama również pracuje jako prawniczka. Wychowany na światowca: języki, narty, jachty, tenis, dobre studia. Jest świetnym fachowcem, bardzo oddanym dzieciom. Rodzice jednak nie taką karierę widzieli dla swojego syna. Woleliby, żeby swoje talenty spożytkował w bardziej dochodowej dziedzinie. Podobnie jak brat Jacka - Jeremi, którego firma odnosi wielkie sukcesy. Jacek oprócz warszawskiej uczelni zaliczył kilka lat studiów w USA i mimo dość szalonego trybu życia, stał się tam cenionym psychologiem. Postanowił jednak wrócić do Polski i wówczas wdał się w romans z Moniką, która była już mężatką. Kochał się w niej jeszcze w szkole i rywalizował o jej względy z Danielem, swoim najlepszym przyjacielem. Była jego pierwszą dziewczyną. Monika wybrała jednak Daniela, a Jacek był drużbą na ich ślubie. Po tragicznej śmierci Daniela, kiedy wydawało się, że to również koniec jego związku z Moniką, zamierzał wyjechać na stałe do Stanów Zjednoczonych. W życiu Jacka pojawiła się jednak niespodziewanie nowa miłość. Nagła choroba Moniki zmieniła jego priorytety. Musiał rozstać się z Daną i roztoczyć opiekę nad Moniką, która w nim upatrywała swojego rycerza. Walczy ze swoim uczuciem do Dany, bo ma poczucie lojalności. Uważa, że z Moniką wiąże go wiele dramatycznych, ale i pięknych przeżyć. Nie wie nic o jej synu.

Stefan Pawłowski

Kuba (Stefan Pawłowski) - ciepły i kreatywny opiekun w agencji „Nianie na zawołanie”. Wspaniały przyjaciel, który kocha się w Monice, ale nie zdobył się na wyznanie jej swoich uczuć. Uważa, że Jacek krzywdzi Monikę, bo nie mówi jej prawdy o swoim związku z Daną. Kuba był ratownikiem medycznym, ale nosi w sobie traumę. Podczas interwencji medycznej w domu pacjenta, pijany ojciec dziecka, które Kuba ratował, ugodził go nożem. Po tym wydarzeniu Kuba nie chciał wracać do pracy ratownika. Jest wysportowany i bardzo lubiany przez dzieci. Czasami działa zbyt impulsywnie i porywczo w stosunku do dorosłych, którzy według niego krzywdzą dzieci. W agencji zajmuje się różnymi imprezami dla dzieci, między innymi organizacją urodzin. Przez jakiś czas był w związku z Daną. Pochodzi z podwarszawskiej miejscowości. Kuba ma dużo rodzeństwa, a jego mama nie żyje. Jako najstarszy brat dużo pracuje, aby zapewnić rodzeństwu jak najlepsze warunki.

Mateusz Rzeźniczak

Mariusz (Mateusz Rzeźniczak) - były chłopak Dany. Przystojny fotograf. Dwa lata byli parą, a znają się od dziecka. Przez jakiś czas razem mieszkali. Mariusz pochodzi z tego samego miasteczka, co Dana i podobnie jak ona chce zrobić karierę, więc ima się rozmaitych zajęć. Jego praca oraz dosyć luzacki stosunek do życia sprowadzają na niego masę kłopotów, z których Dana niejednokrotnie musi go wyciągać, kierując się już nie tyle miłością, co przyjaźnią i solidarnością. Mariusz podoba się wielu kobietom. To typ „złotego chłopca”, który nie przejmuje się kłopotami i zwykle spada na cztery łapy. Kocha swoją pracę, chce żyć z fotografowania i ze sztuki. Podróże i ciekawe miejsca, to jego pasja. W związku z Daną było mu dobrze, ale nie mógł się oprzeć pokusie romansowania. Często żałuje, że zmarnował ten związek.

Dorota Chotecka

Katarzyna Mazurek (Dorota Chotecka) - mama Dany. Pani Katarzyna mieszka w Nowej Słupi, miasteczku w Górach Świętokrzyskich i jest żoną mechanika. Kobieta odpowiedzialna i skupiona na swojej rodzinie, ale aktywna również w swojej społeczności. Kocha rozmaite robótki ręczne. Jej córka Dana długo była jedynaczką, ale po czterdziestce została ponownie matką, urodziła chłopca Adasia. Chciała, żeby Dana skończyła w Warszawie studia i znalazła dobrą pracę. Po wypadku syna, zajmuje się chłopcem i walczy o szansę jego powrotu do zdrowia. Ceni wartości rodzinne. Stara się doprowadzić do zgody między mężem a córką.

Aleksandra Grzelak

Ewa (Aleksandra Grzelak) - warszawianka, singielka i najlepsza przyjaciółka Dany, która wyciąga ją z rozlicznych tarapatów i czasami nawet wspiera finansowo. Jej ojciec, kiedyś znany dziennikarz sportowy, teraz dyrektor w mediach, załatwia jedynaczce pierwszą pracę - od razu w telewizji. Ewa próbuje walczyć o swoją pozycję i wyjść z jego cienia. Zaczyna cykl programów przy współpracy z agencją opiekunek. Jej rodzina wydaje się Danie idealna. Nie wie ona jednak, że Ewa też ma swoje kłopoty. Matka Ewy ma chorobę dwubiegunową. Ewa poszła na psychologię trochę w związku z tym, że chciała znaleźć sposób na postępowanie z własną matką. Kiepsko układa się jej z mężczyznami.

Dagmara Bąk

Lilka (Dagmara Bąk) - jedna z opiekunek w agencji „Nianie na zawołanie”. Lilka to dziewczyna z Pragi, mocno obciążona przeżyciami z dzieciństwa, ale bardzo zdeterminowana, żeby wyrwać się ze swojego środowiska i odnieść sukces. Lilka skończyła filologię angielską i niemiecką. Chce znaleźć bogatego męża i zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo - dąży do swoich celów. Ambitna - ma własne pomysły na prowadzenie firmy „Nianie na zawołanie”. Korzysta z nieobecności Moniki, żeby je realizować. Nie znosi Dany. Zna różne tajemnice Moniki, której pomogła w kłopotach. Ma wizję agencji, którą chce narzucić pracownikom. Chociaż jest nielubiana, to chce zbudować swoją pozycję.

Katarzyna Cynke

Celinka (Katarzyna Cynke) - powszechnie lubiana niania. Jest ciepła i wesoła. Trochę przy tuszy, nauczycielka wychowania przedszkolnego, która pięknie rysuje. Kocha dzieci, niestety sama jakoś nie może ich mieć, choć z mężem bardzo się o nie stara. Optymistycznie podchodzi do różnych kłopotów. Jest niezwykle oddana pracy niani, nie wyobraża sobie lepszej.

Marta Chyczewska

Ania (Marta Chyczewska) - recepcjonistka w agencji „Nianie na zawołanie”. Ania wie wszystko o wszystkich, zna sekrety, relacje i lubi poplotkować. Ma małe dziecko, które sama wychowuje. Intensywnie szuka dla niego taty, ale bez powodzenia. Faceci nie chcą wchodzić w relacje, kiedy dowiadują się, że jest matką z dzieckiem.

„Niania w wielkim mieście” od 7 marca w każdy wtorek o godz. 21:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Nowość w Polsacie! „Niania w wielkim mieście”
Poznajcie nianię, która pomaga nie tylko dzieciom - wywiad z Magdaleną Lamparską dla POLSAT.PL

Komentarze
© Polsat 2018