2016-11-29

Prestiżowa nagroda dla „Państwo w Państwie”

0

Program Telewizji POLSAT zwycięzcą Konkursu im. Władysława Grabskiego! Redakcja „Państwo w Państwie” najlepsza w XIV edycji plebiscytu dla dziennikarzy ekonomicznych, organizowanego przez Narodowy Bank Polski.

„Państwo w Państwie” otrzymało nagrodę główną za materiał „Kowal zawinił, cygana powiesili”, w którym redakcja mierzy się z problemem niesprawiedliwości społecznej spowodowanej błędnymi decyzjami urzędników. Doceniony został obiektywizm, profesjonalizm i wysokiej jakości warsztat, a także połączenie tematyki ekonomicznej z dziennikarstwem misyjnym.

Główną nagrodę podczas uroczystej gali odebrali Małgorzata Mikulska-Rembek, szefowa redakcji „Państwo w Państwie” oraz Przemysław Talkowski, prowadzący program.

Nagrody w Konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski, są przyznawane dziennikarzom, którzy potrafią w sposób przystępny i zrozumiały wyjaśniać trudne zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia wiedzy ekonomicznej społeczeństwa. Kapitułę konkursu tworzą wybitni eksperci i komentatorzy ekonomiczni.

To kolejne prestiżowa nagroda, którą program „Państwo w Państwie” otrzymał w 2016 roku. W październiku Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz zostali nagrodzeni wyróżnieniem honorowym Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż „Czy państwo radzi sobie z lichwą?”.

„Państwo w Państwie” od pięciu lat utrzymuje swoją pozycję wśród programów publicystycznych i posiada stałą widownię. W tym czasie przedstawiono 187 bohaterów i historii, osiągnięto 78 sukcesów w konkretnych przypadkach, nagrano ponad 900 godzin materiałów i przeczytano ponad 600 tysięcy stron akt i dokumentów.

Po opisywanych przez redakcję „Państwo w Państwie” historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a około 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Według wyliczeń zespołu „Państwo w Państwie” bohaterowie przedstawionych w programie historii przesiedzieli niesłusznie w aresztach i więzieniach w sumie 61 lat i 3 miesiące.

Wszystkie wydania programu „Państwo w Państwie” dostępne na Polsatnews.pl w zakładce „Nasze Programy”.

Komentarze
© Polsat 2019