2016-11-10

Janusz Panasewicz: Idol musi mieć osobowość

0

- Na scenie nie liczy się tylko talent - mówi POLSAT.PL lider Lady Pank, Janusz Panasewicz, który od 15 lutego będzie jednym z czterech jurorów show Polsatu. Czego można się po nim spodziewać?

Po dwunastu latach na antenę Polsatu wraca kultowy program „Idol”. Po raz piąty, wszyscy ci którzy mają wokalny talent, ambicję i odwagę, staną przed czwórką jurorów. Spośród uczestników castingów oraz przesłuchań, sędziowie wyłonią osobę, która nagra płytę i stanie na drodze do scenicznej sławy.

Obok Elżbiety Zapendowskiej i Ewy Farnej, muzycznego idola poszukiwać będzie Janusz Panasewicz. Wokalista Lady Pank zdradził POLSAT.PL, że z przyjemnością przyjął propozycję od Telewizji Polsat, żeby wziąć udział w najnowszej edycji popularnego talent show. - Zbyt wcześnie mówić o tym, jakim będę jurorem - twierdzi artysta. - Ucieszyłem się, gdy zaproponowano mi uczestnictwo w programie i bycie jedną z czterech osób oceniających wokalny warsztat uczestników - dodaje Panasewicz, który na scenie muzycznej jest obecny od ponad trzydziestu lat. - Na pewno jako juror będę sobą - podkreśla frontman grupy znanej m.in. z takich przebojów jak „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Fabryka małp”, „Zamki na piasku” czy „Zostawcie Titanica”.

Zdaniem Janusza Panasewicza, na bycie prawdziwym idolem w muzyce składa się szereg cech, związanych nie tylko z talentem wokalnym. - Idol powinien mieć przede wszystkim niebanalną osobowość - mówi. - Liczy się również szczerość przekazu, pewna prawdziwość - dodaje lider jednego z najpopularniejszych polskich zespołów.

- Równie ważne jak to, w jaki sposób ktoś śpiewa, jest to coś, co przykuwa uwagę do osoby występującej na scenie. Warto dobrze się ruszać, tak aby przekaz sceniczny był jasny. Powinno się też oczywiście wiedzieć, o czym się śpiewa - uważa frontman Lady Pank. - Dobrze jest przykuwać uwagę niepospolitością. Czymś, co autentycznie wynika z duszy artysty. Słuchacz lub widz powinien patrzeć na taką osobę i od początku czuć wewnętrznie, że „chcę być z nim” - podkreśla Janusz Panasewicz. - No i lubię osoby śpiewające po polsku - dodaje muzyk.

„Idol” zadebiutował w październiku 2001 roku na antenie brytyjskiej ITV, bijąc rekordy popularności i oglądalności. Pomysłodawcą formatu był producent telewizyjny i manager muzyczny gwiazd (m.in. Victorii i Davida Beckhamów, Spice Girls, czy Annie Lennox) - Simon Fuller. Ostatecznie prawa do programu zakupiły telewizje w ponad 100 krajach na świecie, m.in. USA, Kanada, Francja, Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Australia czy RPA, jednak to właśnie Polsat jako pierwszy zdecydował się na ten krok. Nową edycję „Idola” w Telewizji POLSAT będzie można oglądać od marca 2017 roku.

Michał Pogodowski

Zobacz także:
Ewa Farna została jurorką programu „Idol”

Komentarze