2016-10-09

„Wszystkie dzieci nasze są” w „Kabarecie na Żywo”

0

Szósty odcinek był pełen żartów o najmłodszych, szkole, wychowaniu... Ale nie tylko, bo jak się okazało dobry program satyryczny ma także przynajmniej jeden wątek polityczny.

Zanim pojawią się dzieci muszą być... rodzice. To dlatego na otwarcie show gospodarze odcinka, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju, przedstawili swój premierowy skecz o ślubie syna... homoseksualisty. „Własne dziecko się kocha, jakie ono by nie było” - padło ze sceny.

Moralizowania z przymrużeniem oka ciąg dalszy zaprezentował Piotr Gumulec i Kabaret Chyba. Było o małżeństwie, jego konsekwencjach i motoryzacji. Potem koncert życzeń przygotował Kabaret Łowcy.B, a w ruch poszły „Kolorowe kredki”.

O tym, że dzieci to szkoła, a szkoła to Rada Pedagogiczna, wiedzą wszyscy rodzice. Kabaret na Koniec Świata zaproponował swoją wersję takiej rady, czyli typową dyskusję nauczycieli. Widzowie około godz. 21:00 dowiedzieli się również dlaczego dzieci jeszcze nie śpią. Bo czekały na premierowy wspólny skecz wszystkich kabaretów! A w nim odpowiedź na wyzwanie Kabaretu Ani Mru-Mru z poprzedniego odcinka, czyli spotkanie z burmistrzem. Debatowano jakie show przygotować na dni miasta, które żarty polityczne są najlepsze i czy można się śmiać z programu 500+?

Po chwilowej zmianie tematu wątków szkolnych było więcej, a Kabaret Moralnego Niepokoju zastanawiał się dlaczego rodzice powinni chodzić na wywiadówki oraz zaprezentował typowy spór rodziców: czyje dziecko jest mądrzejsze i co lepiej potrafi.

Gwiazdą muzyczną był tym razem Letni Chamski Podryw, który - jak stwierdził Robert Górski - kręci nie tylko młode pokolenie, ale także rodziców, a ich „Pomidorowa”, czyli parodia hitu „Naucz mnie” Sarsy smakuje wybornie.

Na koniec Paweł Królikowski, który wcześniej kilka razy pojawiał się na scenie w roli Ukraińca, zaprezentował monolog o wychowaniu dzieci, byciu ojcem, a przede wszystkim cierpliwym znoszeniu ojcostwa.

Kabaret na Żywo” w każdą niedzielę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Szósty odcinek programu „Kabaret na Żywo - Wszystkie dzieci nasze są” dostępny w IPLA.TV.

Zobacz także:
Policja i wojsko na wesoło, bo „Za mundurem panny sznurem”
„Polak potrafi” w czwartym odcinku „Kabaretu na Żywo”
Zaskakujący występ Michała Szpaka w kabarecie
Ewa Błachnio i jej żywioły: taniec, kabaret, scena
„Kabaret na Żywo” i nowy wirtualny świat
„Kabaret na Żywo” najlepszym lekarstwem na poprawę humoru

Komentarze