2016-07-14

„Wiara, Nadzieja, Miłość”. Wyjątkowy koncert na Światowe Dni Młodzieży

0

Muniek Staszczyk był jednym z głównych wykonawców podczas widowiska.

- Jako jeden z ambasadorów Światowych Dni Młodzieży nie mogłem odmówić udziału w tak ważnym wydarzeniu. To zaszczyt znaleźć się w tak szacownym gronie - powiedział POLSAT.PL wokalista grupy T.Love. W czwartek 21 lipca, na scenie zlokalizowanej na warszawskim Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, pojawiło się wielu cenionych artystów. W pierwszej części koncertu każdy wykonał utwór z przesłaniem.

- Zaśpiewam piosenkę „Bóg” w specjalnej aranżacji. Towarzyszyć mi będzie orkiestra symfoniczna wraz z chórem gospel - zapowiadał Muniek. - Miałem już przyjemność wystąpić z nią na koncercie papieskim dwa lata temu - dodał.

Bogate w treści utwory wybrali również pozostali artyści. Artur Gadowski wykonał „Nadzieję”, Piotr Cugowski „Jednego serca”, a Zbigniew Wodecki hymn „Amazing Grace”. Publiczność wspólnie z artystami mogła wspomnieć Świętego Jana Pawła II i zaśpiewać „Barkę”, ukochaną pieśń naszego papieża oraz „Abba Ojcze”, wraz z chórem Sound‘n‘Grace. To nie był koniec muzycznych wzruszeń. Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus przedstawił utwór „Wznieś serce”, a Natalia Szroeder „Hallelujah”, pieśń którą wykonywał legendarny Leonard Cohen.

W drugiej części koncertu zobaczyliśmy Piotra Rubika z orkiestrą pod jego batutą oraz gościnnym udziałem solistów. Byli wśród nich m.in. Janusz Radek, Mateusz Ziółko, Grzegorz Wilk i Piotr Kupicha. Zaprezentowane zostały najsłynniejsze kompozycje dyrygenta: „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm dla Ciebie”, „Psalm kochania”, „Nie wstydź się mówić, że kochasz” z diamentowych płyt „Tu Es Petrus” i „Psałterz Wrześniowy” oraz potrójnie platynowego albumu „Rubikon”. W finale drugiej części wszyscy zaśpiewali oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 „Błogosławieni miłosierni”.

W trzeciej części artystom towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz połączone chóry Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Centrum Myśli Jana Pawła II. Koncert 21 lipca poprowadzili: Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Fidusiewicz.

Obchody 31. Światowych Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie i potrwają do 31 lipca. Mottem tegorocznego wydarzenia są słowa wybrane przez papieża Franciszka: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Pomysłodawcą oraz inicjatorem pierwszego spotkania młodzieży, które odbyło się w Rzymie w 1985 roku, był Jan Paweł II.

- To poważne wydarzenie chrześcijańskie, do którego ludzi przyciąga Duch Święty oraz papież Franciszek. Przybywają wszyscy, którzy czegoś poszukują, chcą się spotkać i poznać z osobami z różnych zakątków świata - podsumował dla POLSAT.PL Muniek Staszczyk.

Cały koncert "Wiara, Nadzieja, Miłość" na Światowe Dni Młodzieży dostępny w IPLA.TV.

Zobacz także:
Natalia Szroeder lubi wakacje na... scenie!
Czy to najbardziej gorący koncert tego lata, czyli „Przebojowe Lato Radia Zet i Polsatu”

Komentarze
© Polsat 2019