O filmie

Musical fantasy, którego akcja rozgrywa się w Londynie w 1935 roku – 25 lat po wydarzeniach opowiedzianych w klasycznej „Mary Poppins”.

Czasy Wielkiego Kryzysu. Dorosła Jane (Emily Mortimer) i Michael Banks (Ben Whishaw) wraz z trójką dzieci Michaela cierpią po osobistej stracie. Na ratunek rodzinie Banksów rusza więc ponownie Mary Poppins (Emily Blunt)! Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom magicznym oraz przy wsparciu swojego przyjaciela Jacka (Lin-Manuel Miranda) i ekscentrycznej kuzynki, o imieniu Topsy (Meryl Streep), niania pomaga rodzinie odnaleźć na nowo radość i cuda, których brakuje w ich codziennym życiu. Wszystko jest możliwe, nawet to co nie jest możliwe!

 

Film ten powstał na podstawie serii powieści, autorstwa Pameli L. Travers, i stanowi sequel filmu z 1964 roku - „Mary Poppins” (uhonorowanego 5 Oscarami). Współcześnie w postać tytułową wcieliła się zdobywczyni Złotego Globu, Emily Blunt („Dziewczyna z pociągu”), a partnerują jej w rolach drugoplanowych gwiazdy brytyjskiego i światowego kina i teatru: Lin-Manuel Miranda (nominowany do Oscara za piosenkę do filmu „Moana”), Ben Whishaw („Pachnidło: historia mordercy”, „The Hollow Crown”), Emily Mortimer („Miłość Larsa”) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara, Julie Walters („Billy Elliot”, „Edukacja Rity”), nominowany dwukrotnie Złotych Globów - Dick Van Dyke (jedyny aktor z tej obsady, który wystąpił również w pierwszym filmie o Mary Poppins), nominowana trzykrotnie do Oscara, Angela Lansbury, zdobywca Oscara Colin Firth oraz zdobywczyni trzech Oscarów, Meryl Streep.

Wszystkie filmy
Sortuj:
  • data emisji
  • alfabetycznie