O serialu

Rinke Rooyens, charyzmatyczny reżyser i producent telewizyjny, ważna postać polskich mediów, ponownie postanowił opuścić bezpieczną przestrzeń studia. Tym razem podniósł sobie poprzeczkę wyżej i wyruszył za mury więzienia o zaostrzonym rygorze.

 

Jako cel postawił sobie opowiedzieć o ludziach ukaranych za przestępstwa „dużego kalibru” i drugą edycję swojego autorskiego serialu zrealizował w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Wkroczył do placówki, gdzie kara wielokrotnego dożywocia nie jest niczym wyjątkowym.

 

Tej jesieni Rinke odkryje przed nami poruszające historie ludzi, którzy będąc w odosobnieniu przeszli metamorfozę i chcą stać się lepszymi ludźmi. Spotka się również z tymi, dla których pobyt za kratami stał się sposobem na życie. Tragedie życiowe, zapłata za błędy, samotność, tęsknota za bliskimi i wolnością, nadzieje, że zmieni się ich los, ale też przestroga dla tych, którzy popełniają przestępstwa myśląc, że będą bezkarni.

 

Producentem wykonawczym drugiego sezonu serialu dokumentalnego „Rinke za kratami” jest Rochstar S.A., scenariusz i reżyseria - Rinke Rooyens i Piotr Jaworski.Zobacz więcej
Wideo
Komentarze
© Polsat 2016