Mariusz Ostrowski

0

Aktor teatralny i filmowy, wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Dlaczego zdecydował się na udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? - Program oczywiście jest kultowy. Wyzwania z jakimi mierzą się artyści są najwyższej próby. Bardzo chciałem dołączyć do tego grona - zdradza artysta. - Jest elastyczny, potrafi odnaleźć się w każdej konwencji. I to jest chyba jego największą siłą - tak opisuje Mariusza Ostrowskiego aktor Tomasz Borkowski.

Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Już w trakcie studiów grał Kordiana w Teatrze Polskim w Szczecinie. Za rolę w dyplomie aktorskim, reżyserowanym przez Janusza Gajosa („Swidrygajłow” - rola Swidrygajłow), dostał nagrodę im. Teresy Nawrot na Festiwalu Szkół Teatralnych. Po ukończeniu studiów zaczął pracę w Teatrze im. S. Jaracza i pracuje w nim do dziś. Aktor związany jest z wieloma teatrami w kraju m.in. z Teatrem Polskim w Szczecinie (główne role Kordian, Cień, Mackie Majcher „Opera za trzy grosze”), Teatrem Muzycznym we Wrocławiu (główna rola: Frankenstein) oraz Teatrem Studio w Warszawie (spektakl „Freddie”).

Zagrał w kilkunastu filmach, serialach i teatrach telewizyjnych: „Jestem Twój” Mariusza Grzegorzka, „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza, „Ich czworo" Marcina Wrony, "Paradoks" Grega Zglińskiego, „Czas honoru” Michała Rosy, „Komisarz Alex”.

Mariusz odebrał też solidne wykształcenie muzyczne. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu (łącznie 7 lat), następnie pobierał prywatnie lekcje swingu i jazzu. Obecnie wykłada na Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktor uwielbia adrenalinę. Po pracy jeździ na motocyklu, skacze ze spadochronem, żegluje i jeździ konno.

Komentarze
© Polsat