Krzysztof Antkowiak

0

Wokalista, pianista, kompozytor i producent.

- Myśl​ ​o wystąpieniu w programie zasiała w mojej głowie Magda Steczkowska, która sama występowała w jednej z edycji. ​​Wie, że lubię bawić się głosem i że mogłoby to być dla mnie ciekawe doświadczenie - opowiada artysta. I żartobliwie dodaje: - Zacząłem śpiewać zanim zacząłem chodzić.

To prawda. Na rynku muzycznym zadebiutował już w wieku pięciu lat. Swoje pierwsze kroki stawiał w programie „Dyskoteka Pana Jacka”. - Krzysztof Antkowiak był najmłodszym człowiekiem w Polsce, który nagrał i wydał płytę - wspomina Jacek Cygan. - Wtedy to specjalnie dla niego napisałem „Zakazany owoc” - dodaje poeta. Tę piosenkę w latach 80. śpiewała cała Polska, a dzięki niej Krzysztof zdobył nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu.

Od tego czasu zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma powstałą we współpracy z Grzegorzem Ciechowskim płytę „Delfin”. Jest autorem jednej z najpopularniejszych zimowych piosenek pt. „Pada śnieg”. Śpiewał ją w duecie z Edytą Górniak.

Przez ostatnie lata Krzysztof tworzył muzykę do filmów dokumentalnych oraz dla innych wykonawców. W 2015 roku pojawiła się płyta jego zespołu Simplefields. Jako amator, obok popularnych aktorów, m.in.: Jana Nowickiego, Pawła Deląga, Anny Muchy i Jarosława Jakimowicza, zagrał główną rolę w filmie „Młode Wilki 1/2”. Jego hobby to oczywiście muzyka. Kocha też sport - pływa, zagorzale kibicuje zawodnikom piłki nożnej, gra w tenisa i uprawia narciarstwo.

Komentarze
© Polsat