Kacper Kuszewski

0

Aktor teatralny i filmowy, wokalista zespołu Leszcze.

Absolwent studiów aktorskich na uniwersytecie w Manchesterze w Anglii. Od siedemnastu lat wciela się w Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”. - Lubię zawodowe wyzwania, a taka totalna przemiana w znaną gwiazdę pop to ogromne wyzwanie. Tym bardziej, że nie jestem przecież zawodowym wokalistą. Mam duże obawy jak sobie z tym poradzę. Jeszcze nigdy nie próbowałem wcielać się w prawdziwą postać i nie wiem czy potrafię. Cokolwiek się jednak zdarzy zamierzam się dobrze bawić - wyznaje przed udziałem w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

- Kacper zabije was perfekcjonizmem - ostrzega żartobliwie była uczestniczka show Katarzyna Zielińska. - Choćby miał pracować dwadzieścia cztery godziny na dobę to on to zrobi - dodaje. Wydaje się, że wątpliwości Kacpra dotyczące umiejętności muzycznych są trochę bezpodstawne, bo już w wieku trzynastu lat zagrał w polskiej prapremierze musicalu „Les Miserables” w Teatrze Muzycznym w Gdyni w reżyserii samego Jerzego Gruzy. Dodatkowo przez dwanaście lat uczył się w szkole muzycznej gry na fortepianie i klarnecie.

Swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie stawiał w wieku sześciu lat na deskach Teatru Dramatycznego w Gdyni. Współpracował z najlepszymi. Przez kilka lat na warszawskiej Akademii Teatralnej był asystentem Anny Seniuk. W projekcie „Return to the Voice” towarzyszyła mu wybitna wokalistka Anna Maria Jopek. Związany był między innymi z teatrami: Polskim, Narodowym, Roma oraz z Kabaretem Olgi Lipińskiej. Zagrał ponad 30 ról dubbingowych. Zakwalifikował się do finału „Jak oni śpiewają”. Piosenki z tego przedstawienia zostały wydane na płycie pod tym samym tytułem. Jest wokalistą zespołu Leszcze. Często angażuje się w działania społeczne i charytatywne. Uwielbia kawę, Chopina, spacery po lesie, dobry jazz, dalekie podróże i szkocką whisky.

Komentarze
© Polsat