Beata Olga Kowalska

0

Aktorka teatralna i telewizyjna, dwukrotna laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Oto niezapomniana, kultowa wręcz doktorowa Wezółowa z „Rancza” i energetyczna Tanya ze słynnego musicalu „Mamma Mia”. - Ciekawa jestem czy dałabym radę „zmierzyć się” z Ewą Demarczyk... - zastanawia się Beata przed startem show.

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Już na studiach zadebiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi, gdzie otrzymała nagrodę za debiut i angaż. Tak rozpoczęła się jej wieloletnia przygoda z teatrem, z którym związała swoją karierę zawodową. W latach 1995-2005 był to Teatr Powszechny w Łodzi, ale także role w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrała m.in. Monę oraz Mamę Morton w musicalu „Chicago”. Oprócz tego ma na koncie wiele ról dramatycznych, m.in. Anieli w „Ślubach panieńskich”, Goplany w „Balladynie”, a także Antygony. Jest także dwukrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Szerszej publiczności znana jest z seriali telewizyjnych: „Ranczo”, „Klan”, „M jak miłość”, „Plebania”, „Na Wspólnej” i „Ojciec Mateusz”. Jest również lektorką i zajmuje się dubbingiem. W ostatnich latach wcieliła się w wiele znanych „głosów” w takich produkcjach jak „Za siedmioma duchami. Sznurowadło w supełki”, „Bliźniaki Cramp”, „Abrafax i piraci z Karaibów” czy „Tajemniczy ogród”. Jej hobby to śpiew, taniec oraz pantomima. Sport również zajmuje dużą cześć jej życia, a szermierka, jazda konna, judo czy jazda na nartach na stałe wypełniają jej wolny czas. Oprócz tego stara się opanować podstawy gry na perkusji oraz gitarze.

Komentarze
© Polsat