Anna Dereszowska

0

Aktorka i wokalistka, inicjatorka projektów muzycznych i akcji charytatywnych.

Absolwentka studium muzycznego w klasie fortepianu. Jej talent i zniewalający uśmiech można podziwiać w filmach kinowych, serialach telewizyjnych i na deskach teatru. Do udziału w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” namówiła ją córka, która jest ogromną fanką show. - Dla Lenki to był rodzaj magii - widziała aktora w jego normalnym, prawdziwym wcieleniu, a za chwilę na scenie pojawiał się on w innym ubraniu, o innym kolorze skóry, innej płci, starszy lub młodszy. Do tej pory unikałam wszelakich talent show. Tu zrobiłam wyjątek, bo w tym programie mogę pokazać swoje dwie największe pasje - aktorstwo oraz śpiewanie

- Nie ma reżysera, nie ma aktorki. A Dereszowska zawsze jest - chwali Annę Cezary Pazura. Popularność zaskarbiła sobie rolami: Kaliny Fatalskiej w „Złotopolskich”, Magdy Soszyńskiej w „Na dobre i na złe” oraz Agnieszki w „Barwach szczęścia”. Widzowie Polsatu mogli ją ostatnio oglądać w serialach: „Przyjaciółki”, „Tylko miłość” i „Niania w wielkim mieście”. Wcieliła się w „Jadźkę” w trzeciej części kinowego przeboju Pitbull - „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Anna Dereszowska to niekwestionowana gwiazda komedii romantycznych, zagrała między innymi w filmach: „Porady na zdrady”, „Lejdis”, „Dzień dobry, kocham cię”, „Nigdy nie mów nigdy”. Od marca tego roku można oglądać ją w brawurowej kreacji swatki Fiokły Iwanownej w „Ożenku” Mikołaja Gogola w Teatrze 6. piętro.

Na swoim koncie artystka ma także projekty muzyczne. Od dziesięciu lat śpiewa z zespołem Machina Del Tango, z którym nagrała dwie płyty. Od trzech lat występuje także z recitalem „Kobieta. Instrukcja obsługi”. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne. To był jeden z powodów, który skłonił ją do udziału w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Prywatnie mama dwójki dzieci, kocha sport, motoryzację i podróże.

Komentarze
© Polsat