2018-01-01

„Sylwestrowa Moc Przebojów 2017” prosto z Katowic

0

To była niezapomniana noc pod Spodkiem i na antenie Telewizji POLSAT! Na multimedialnej scenie w Katowicach 2018 rok witała wybuchowa mieszanka polskich i zagranicznych gwiazd. A nieobecni mogli usłyszeć najgorętsze sylwestrowe hity i poczuć te emocje przed telewizorami.

Temperaturę ostatniej grudniowej nocy na Górnym Śląsku podnosiły gwiazdy nie tylko polskiej, lecz także międzynarodowej sceny muzycznej. Pojawił się m.in. Danzel, autor hitu „Pump it Up”, który w 2004 roku był numerem jeden na listach przebojów wszystkich europejskich rozgłośni radiowych. Mimo upływu lat belgijski gwiazdor wciąż potrafi rozruszać publiczność. Jak widać - tego się nie zapomina.

O taneczny klimat zadbał także zespół Vengaboys, którego przeboje „Boom Boom, Boom, Boom” czy „We’re Going to Ibiza” od lat królują na scenach i parkietach najróżniejszych imprez. Znani ze zmysłowych aranżacji Holendrzy postarali się o to, by pod katowickim Spodkiem nikomu nie doskwierał tej nocy chłód! 

Najbardziej wyczekiwaną spośród zagranicznych gwiazd był jednak Alvaro Soler, autor takich hitów jak „Animal”, „Sofia” czy „El masimo Sol”. Latynoski idol nastolatek i obiekt westchnień wielu kobiet już dawno zaskarbił sobie przychylność internautów, którzy potrafią wyświetlać jego teledyski nawet niemal pół miliarda razy! Co również ciekawe, „Sofia” osiągnęła w Polsce status diamentowej płyty - jedynej w jego karierze. To dlatego artysta tak chętnie wraca nad Wisłę. Choć, co zostało dowiedzione podczas tegorocznej „Sylwestrowej Mocy Przebojów”, nie chodzi tylko o sprzedaż albumów, lecz także o znakomity kontakt, który nawiązuje z polską publicznością. Nieobecni mają czego żałować!

Dziesiątki tysięcy mieszkańców aglomeracji śląskiej, które zebrały się pod Spodkiem, wyczekiwały jednak nie tylko echa wielkiego świata, lecz także przebojów w bliższym sobie języku. A o takie atrakcje nikt nie mógłby zadbać lepiej niż wykonujące piosenki po śląsku (na czele z hitem „Despacito” zamienionym na utwór „Dejta Cicho”) żeńskie trio Frele. Nie były to jednak jedyne przedstawicielki aglomeracji śląskiej na scenie Polsatu. Pojawiły się też związane z regionem gwiazdy, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać: Feel oraz Sebastian Riedel & Cree. Śląsk muzyką stoi - nie da się ukryć!

Nie mogło też zabraknąć mocnego akcentu z geograficznie bliskiego Podhala. Bracia Paweł i Łukasz Golcowie z zespołem Golec uOrkiestra pokazali, jak gorąca potrafi być góralska krew. A telewidzowie i obecni pod Spodkiem uczestnicy „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017” poczuli, z jaką łatwością ta temperatura rozprzestrzenia się ze sceny na wszystkich, którzy zetkną się z temperamentnymi bliźniakami.

Było głośno, było radośnie, znów można było przetańczyć całą noc! Nie tylko dzięki Golcom, lecz także dzięki zespołowi Piersi, którego nieśmiertelna „Bałkanica” na stałe weszła już do żelaznego repertuaru prywatkowego Polaków. Działo się, oj działo...

A jeśli już jesteśmy w skocznym imprezowym klimacie, to nie mogło oczywiście zabraknąć najpopularniejszych wykonawców muzyki tanecznej w Polsce, których kocha rodzima publiczność. Na scenie pojawiły się więc m.in. takie zespoły jak: Boys, Weekend, MIG, Long&Junior, Łobuzy oraz Piękni i Młodzi. Tak, tak - to te, których podobno nikt nie słucha, ale wszyscy śpiewają piosenkę za piosenką razem z nimi. Nie inaczej było w Katowicach.

Kaszubskim akcentem „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017” była jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia - Natalia Szroeder. Piękna, utalentowana i chociaż cała estradowa przyszłość przed nią, to już porywa tłumy i przyprawia o szybsze bicie niejedno męskie serce. Pod katowicką scenę wielu niewątpliwie przyszło tylko dla niej. I nie zawiedli się, bo Natalia pokazała, na co ją stać i czemu zawdzięcza popularność.

W szranki z Natalią Szroeder w konkursie sylwestrowych piękności Polsatu mogłaby stanąć Ewa Farna. Polsko-czeska gwiazda przypomniała z katowickiej sceny swoje największe przeboje i - jak to ma w zwyczaju - zarażała publiczność swoją żywiołowością i spontanicznością. Takie koncerty warte są każdych pieniędzy, bo energetyczna wokalistka przyćmiła swoją osobowością fajerwerki!

Trudno wyobrazić sobie „Sylwestrową Moc Przebojów” bez gwiazdy, która wypłynęła na szerokie wody show-biznesu i zrobiła karierę wokalną po niepozornym debiucie w „Idolu”. Dzięki Telewizji POLSAT cała Polska emocjonowała się jej przemianą z brzydkiego kaczątka w scenicznego i estradowego łabędzia. Za pomoc na początku kariery odwdzięcza się teraz kolejnymi wspaniałymi utworami, które wybrzmiały również w Katowicach. Ta noc należała do Sylwii Grzeszczak!

A skoro mowa o artystach, którzy zawdzięczają coś emitowanym w Telewizji POLSAT talent-show, to nie mogło zabraknąć kapeli o wdzięcznej nazwie Enej, która w 2011 roku wygrała program „Must Be the Music. Tylko muzyka”. „Radio Hello”, „Symetryczno-liryczna”, „Kamień z napisem Love”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie” - tytuły hitów skomponowanych przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz resztę zespołu można by długo wyliczać.

Tak jak i inne gwiazdy - jak choćby Michał Wiśniewski czy Mesajah - które pojawiły się tej nocy na scenie pod Spodkiem. Ale taka właśnie była „Sylwestrowa Moc Przebojów 2017” - pełna atrakcji, zrealizowana z rozmachem i znacznie gorętsza niż można się było spodziewać po tej porze roku. Aż chciałoby się powiedzieć: szkoda, że kolejna dopiero za rok.

Poza atrakcjami muzycznymi ten szczególny wieczór miał, rzecz jasna, swoich gospodarzy - prowadzących, którzy w sylwestrową noc przekazywali widzom opracowane specjalnie przez astrologów horoskopy i wróżby na nadchodzący rok 2018. A jakby tego było mało, to co godzinę można było wygrać samochód, a co 10 minut cenne nagrody rzeczowe.

Po północy noworoczny toast wznieśli z widzami: Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Agnieszka Kaczorowska, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów. Pożegnaniu starego roku towarzyszył również głos Sylwii Grzeszczak.

„Sylwestrowa Moc Przebojów 2017” była również ogromnym wyzwaniem realizacyjnym. W Katowicach powstała ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 322 mkw. Szeroką na 55 i wysoką na 22 metry (8 pięter) scenografię sceny uzupełniło prawie 600 mkw. ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Moc nagłośnienia wyniosła 300 kW, a koncert pokazywało 15 kamer.

Gospodarzami „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017” były Miasto Katowice i Telewizja POLSAT, zaś organizatorem imprezy była firma Music Company. Patronem medialnym był dziennik „Fakt”.

Zobacz także:
3,8 miliona telewidzów witało Nowy Rok z Polsatem
Alvaro Soler rozgrzał sylwestrowe Katowice
Sylwia Grzeszczak - diva polskiej piosenki z „Idola”

Komentarze
© Polsat 2016