2017-08-10

„Wszystko czego dziś chcę” na festiwalu w Stężycy

0

Izabela Trojanowska dla POLSAT.PL o koncercie „Disco Pod Gwiazdami”. Ceniona artystka zaprezentuje w Stężycy swoje największe przeboje. W wywiadzie zdradziła także który z gatunków muzycznych jest jej najbliższy.

Popularna wokalistka i aktorka będzie jedną z gwiazd sobotniego wieczoru. Znana jest z m.in. z brawurowej roli w kultowym serialu „Strachy”, czy też wyrafinowanej Moniki Ross w „Klanie”, a karierę muzyczną rozwijała m.in. u boku Budki Suflera. Ma na swoim koncie dokonania solowe oraz współpracę z czołowymi wykonawcami w Polsce. Pierwszego dnia festiwalu Izabela Trojanowska zaprezentuje swoje hity na scenie w samym sercu Kaszub. Co przygotowała dla swoich wielbicieli?

- Które z utworów obecnych w pani repertuarze będą mogli usłyszeć fani podczas koncertu w Stężycy?
- Zaśpiewam dwie piosenki. Będą to „Tyle samo prawd ile kłamstw” i „Wszystko czego dziś chcę”. To utwory nagrane wcześniej z Budką Suflera. Kompozycje stworzył Romuald Lipko do tekstów Andrzeja Mogielnickiego.

- „Disco Pod Gwiazdami” to wielka impreza muzyczna. Jakie koncerty są pani bliższe - te duże, festiwalowe czy też mniejsze, bardziej kameralne?
- Większa scena ma na pewno wiele plusów. Choćby kwestie techniczne. Nagłośnienie na dużej imprezie zwykle jest z prawdziwego zdarzenia. Z czysto ludzkiego punktu widzenia, koncert czy festiwal, gdzie prezentuje się rzesza wykonawców, to także pretekst do spotkania się. Często my twórcy słyszymy o sobie, znamy swoje piosenki i wykonania, a nie znamy się osobiście.

- Na scenie w Stężycy zobaczymy wokalistów i zespoły grające różną muzykę. Począwszy od tanecznych rytmów, poprzez pop, folk, aż po muzykę gitarową. Które melodie pani lubi?
- Ja preferuję muzykę rockową. Zdaję sobie jednak sprawę, że szeroka publiczność lubi różne gatunki. Dzięki temu, że na festiwalu pojawią się artyści reprezentujący odmienne style muzyczne, odbiorcom łatwiej będzie znaleźć coś dla siebie.

- Rola w serialu, koncerty, działalność artystyczna. Czy ma pani chwilę, żeby odpocząć?
- Tak się składa, że od dwóch lat nie byłam na urlopie. Chyba w tym sezonie nie uda mi się wyjechać na wakacje.

- Jeśli jednak zdarzy się pani mieć wolny czas, to gdzie najchętniej pani wypoczywa?
- Bardzo cenię urlopy w Polsce. Lubię Krynicę Górską, na Wybrzeżu zawsze chętnie odwiedzam Niechorze. Niezbyt dobrze znoszę długie loty samolotem, więc jeśli mam jechać na wakacje poza nasz kraj, to preferuję tak zwaną bliską zagranicę.

Rozmawiał Michał Pogodowski

„Disco Pod Gwiazdami” w sobotę 12 sierpnia o godz. 20:05 i niedzielę 13 sierpnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także
„Disco Pod Gwiazdami 2017”. Już 12 i 13 sierpnia!
Kayah: Przede mną bardzo pracowity czas

Komentarze
© Polsat 2018