2017-06-17

Polska pokonała Iran 3:0 w meczu Ligi Światowej

0

Biało-Czerwoni nie zawiedli oczekiwań kibiców. Reprezentacja Polski pewnie wygrała z Iranem i nadal liczy się w grze o wejście do Final Six. O awansie zadecyduje spotkanie z Amerykanami. Zwycięzca pojedzie na turniej finałowy siatkarskiej elity organizowany w brazylijskiej Kurytybie.

Dla podopiecznych Ferdinando De Giorgi spotkanie z Persami było prawdziwym „być albo nie być” w Lidze Światowej. Polacy musieli wygrać ten mecz, aby przedłużyć szanse na grę w elitarnej Final Six. - Najważniejsze, aby jak najszybciej zapomnieć o meczu z Rosją i zregenerować się przed spotkaniem. Naszym celem jest zwycięstwo - zapowiadał przed spotkaniem z Iranem selekcjoner polskiej kadry. - To, co nadal jest w naszych rękach to kontrola samych siebie i koncentracja na poprawie swojej gry. Musimy wrócić na nasz poziom - mówił Bartosz Kurek.

10 tysięcy kibiców dopingujących w łódzkiej Atlas Arenie oraz widzowie śledzący spotkanie w Telewizji POLSAT oraz na IPLA.TV miało powody do radości. Lekcja została odrobiona. Możemy głęboko odetchnąć i cieszyć się ze zwycięstwa nad Persami. Wygrana i zdobycie trzech cennych punktów pozwoliło awansować reprezentacji Polski na piąte miejsce w tabeli rankingu Ligi Światowej (12 punktów: 4 zwycięstwa i 4 porażki). O tym, czy drużyna pojedzie na turniej finałowy do Kurytyby (4-8 lipca), zadecyduje mecz z Amerykanami.

Biało-Czerwoni rozpoczęli spotkanie w składzie: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, który zastąpił Bartosza Kurka. Pierwsze dwa sety Polacy zagrali koncertowo i gładko wygrali 25:17 i 25:18. W trzecim secie gra była wyrównana. Polacy mieli kłopoty ze skończeniem ataków i schodzili na pierwszą przerwę techniczną z dwoma punktami straty. Końcówka partii jednak należała już zdecydowanie do gospodarzy i zakończyła się wynikiem 25:22. Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) został wybrany Michał Kubiak.

Ekipy Polski i Iranu spotkały się już w tegorocznej edycji Ligi Światowej. W pierwszym turnieju w Pesaro nasza reprezentacja niespodziewanie uległa Persom 3:1. Wcześniej, w spotkaniu, w którym Ferdinando De Giorgi debiutował w roli trenera, Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:0.

W ostatnim meczu trzeciej rundy interkontynentalnej Ligi Światowej Polacy zmierzą się z reprezentacją USA, która po emocjonującym meczu uległa Rosjanom 2:3, a wcześniej pokonała Iran 0:3. Transmisja spotkania obu drużyn na antenie Telewizji POLSAT w niedzielę 18 czerwca od godziny 20:00 (studio).