2017-04-29

Oto „Latający Holender”, czyli zwycięski Sławomir

0

Sukces piosenki z filmu „Podróże Pana Kleksa” w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W dziewiątym odcinku programu uczestnicy śpiewali znane szlagiery ze srebrnego ekranu. Wystąpili także: Marylin Monroe, Chaim Topol, Księżniczka Elsa, Whoopi Goldberg, Eugeniusz Bodo, Renn Woods i Meryl Streep.

Jesteśmy już tylko o krok od finału i ostatecznych rozstrzygnięć. Emocje są coraz większe, a każdy punkt bezcenny w rywalizacji o zwycięstwo i nagrodę główną: 100 tysięcy złotych. Czek na tę kwotę już za tydzień zostanie przekazany przez triumfatora na wybrany cel charytatywny.

Przedostatni odcinek siódmego sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rozpoczął się od występu ikony popkultury i seksbomby przełomu lat 50. i 60. Marilyn Monroe. Wcieliła się w nią Joanna Jabłczyńska i zaśpiewała piosenkę „Diamonds Are a Girl’s Best Friend” z filmu „Mężczyźni wolą blondynki”. - Dla mnie jesteś nieprawdopodobnym odkryciem. To co ty potrafisz zrobić z głosem jest naprawdę imponujące. Jestem zachwycona twoim talentem - powiedziała Małgorzata Walewska. - Jest to jeden z diamentów, które rzuciłaś tutaj przed nasze jury i absolutnie jest on świetnie wyszlifowany - dodał Bartek Kasprzykowski. - Byłaś jak wisienka na torcie - rozsmakowała się Katarzyna Skrzynecka. - Jesteś ozdobą polskiej palestry - podkreślił Paweł Królikowski, przypominając, że Joanna Jabłczyńska to nie tylko aktorka, ale także prawniczka.

Drugi na scenie pojawił się Krzysztof Kwiatkowski w roli Chaima Topola. Aktor wykonał utwór „If I Were a Rich Man” z filmu „Skrzypek na dachu”. Ta znana wszystkim musicalowa melodia rozkołysała publiczność. - Dowcip polega na tym, że on tam śpiewał z playbacku, a ty musiałeś zaśpiewać live. Myślę sobie, że jeżeli to oglądali pobożni Żydzi to jesteś w niebie - powiedział Paweł Królikowski. - Ogromnie się cieszę, że to wykonanie trafiło do twojego gardła - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Świetnie oddałeś witalne ruchy postaci - docenił Bartek Kasprzykowski.

Księżniczka Elsa to postać ze znanej na całym świecie bajki „Kraina Lodu”. Zosia Nowakowska wcieliła się w animowaną bohaterkę i zaśpiewała utwór „Mam tę moc”. Przeniosła widzów w baśniowy świat, a jurorzy docenili jej występ. - Bardzo mnie wzruszyła twoja kreacja, bo naprawdę stworzyłaś postać z tej bajki. Tutaj nie było ani ułamka Zosi Nowakowskiej. To był głos Kasi Łaski, czyli głos bajkowej Elsy - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Przepraszam cały kwartet jurorów, ale w dziedzinie tej piosenki, to ja jestem naprawdę najbardziej zajechanym tą piosenką fachowcem, bo moja córka tę piosenkę sobie ukochała. Zosiula genialny wokal! - dodała aktorka. - Ewidentnie moc była z tobą - wtórowała Małgorzata Walewska. - Anioły istnieją naprawdę - zachwycił się Paweł Królikowski.

Whoopi Goldberg, czyli energiczna zakonnica z filmu „Zakonnica w przebraniu 2”, to postać nietuzinkowa. Kasia Popowska miała twardy orzech do zgryzienia, ale założyła habit i piosenkę „Get Up Off a That Thing” zaśpiewała niebiańsko. - Co tu dużo mówić. To był kolejny wspaniały występ - powiedział uśmiechnięty od ucha do ucha Bartek Kasprzykowski. - Gdyby w naszych kościołach były tak muzykalne siostry, to nawet ci, co nie chodzą do kościoła, zaczęliby chodzić - uznała Katarzyna Skrzynecka. - Dochowałaś czystości i ślubów wierności - zażartował Paweł Królikowski.

Jednym z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego był Eugeniusz Bodo. Przed laty śpiewał „Umówiłem się z nią na dziewiątą” w filmie „Piętro wyżej”, a w naszym show usłyszeliśmy wykonanie Pawła Jasionowskiego. - To już jakby twoje kulturoznawstwo ci się kłania, że od gwiazdy disco polo przejść po prostu do wyrafinowanej kopii pięknie zrobionego Bodo z 1937 roku. No bracie! To jest przestrzeń i to trzeba mieć do tego dar, dryg i talent drogi panie - zaopiniował Paweł Królikowski.

Monika Borzym wcieliła się w postać Renn Woods i zaśpiewała piosenkę „Aquarius”, która pochodzi z jednego z najbardziej kultowych musicali wszech czasów, czyli „Hair”. Publiczność nagrodziła jej występ gromkimi brawami. - Widać było, że boisz się tej postaci. Nie wiem czy bym umiała wejść tak, jak ty to musiałaś zrobić. Nie będę nawet próbować, żeby się w razie czego nie skompromitować. Pięknie! Podziwiam. Gratuluję. To jest rola, do której trzeba być dobrym wokalistą, bo aktorstwem tutaj nic się nie da nadrobić - wychwalała Małgorzata Walewska. - Jakby o tym nie myśleć, nasz program jest trochę o ściemnianiu. Także głosów - zauważyła Katarzyna Skrzynecka. - Nie boisz się trudnych materiałów - docenił Paweł Królikowski.

Nieśmiertelność filmowym przygodom Pana Kleksa zapewniły śpiewane w nich piosenki. W takiej dawce, w jakiej są podawane w tej trylogii, nie znajdziemy chyba w żadnej innej polskiej produkcji. Jednym z hitów z filmu „Podróże Pana Kleksa” jest utwór „Latający Holender”, śpiewany przez Janusza Rewińskiego. Na scenie w tej roli zobaczyliśmy Sławomira. - Rewiński to prekursor polskiego rapera - zapowiadał showman. No i podbił serca publiczności swoim wokalem oraz nagim torsem. Małgorzata Walewska popłakała się ze śmiechu. - No przecież to jest Rewiński w czystej formie. Sławomir, po prostu kocham cię! - jurorka świetnie się bawiła. - Pan Janusz niczego nie udaje, tak samo Sławomirze jak ty - orzekł Paweł Królikowski. - Konsekwencja postaci jest wspaniała - zauważył Bartek Kasprzykowski.

Amerykańska aktorka Meryl Streep ma w swoim dorobku mnóstwo świetnych ról. W filmie „Mamma Mia!” zagrała Donnę, a teraz ta rola przypadła Kubie Świderskiemu. Jak mu poszło? - Oddałeś całą energię postaci, którą stworzyła Meryl Streep i uwiodła tym miliony ludzi na całym świecie. To nie jest łatwe, swoją wrażliwością uchwycić takiego uciekającego ptaka jej kreacji. Ty to zrobiłeś. Bardzo pięknie to oddałeś i zaśpiewałeś to tak samo niedoskonale jak ona - powiedział Bartek Kasprzykowski. - Widać w każdym wcieleniu, że bardzo ciężko pracujesz - podkreśliła Katarzyna Skrzynecka.

Po występach przyszedł czas na głosowanie i sumowanie punktów. Dziewiąty odcinek show wygrał Sławomir, a czek na 10 tysięcy złotych przekazał Fundacji Rozwoju Pediatrii, która działa przy warszawskim Szpitalu Bielańskim.

Punktacja przyznana przez jurorów oraz uczestników we wszystkich odcinkach pozwoliła wyłonić najlepszą czwórkę. W finale „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zmierzą się: Sławomir, Zosia Nowakowska, Joanna Jabłczyńska oraz Kasia Popowska. Pozostali artyści wystąpią w duetach.

Odcinek finałowy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę 6 maja o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Bo we mnie jest seks”. Triumf Moniki Borzym
To była trzecia wygrana Joanny Jabłczyńskiej
Takiej Macy Gray w męskim wykonaniu nie było!
Zwycięstwo Kasi Popowskiej było po prostu „Beautiful”
Kim jest O.N.A.? To nie Chylińska, to Jabłczyńska!
Sławomir o wielu twarzach. Poznajcie go bliżej
Zobacz Zosię Nowakowską jako Whitney Houston
Grzegorz Turnau dał zwycięstwo Sławomirowi
Triumf Joanny Jabłczyńskiej w roli króla popu
Zobacz niezwykłą przemianę w Violettę Villas!
Zofia Nowakowska wygrała jako Jennifer Lopez
Zenek Martyniuk w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Komentarze
© Polsat 2018