2017-03-16

„Nasz nowy dom” - odcinek 85: Święcienica

0

Pani Agnieszka od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ale ma wspaniałego męża, któremu nie przeszkadza jej choroba. Życie rodziny nie układa się jednak, od kiedy ich syn ma tylko jedną zdrową nerkę.

Choroba pani Agnieszki powoduje kłopoty z poruszaniem się. Na swej życiowej drodze znalazła jednak osobę, która mocno ją wspiera. Gdy związała się z panem Wojtkiem, a potem na świat przyszedł Szymon, wydawało się, że będzie niemal bajkowo.

Diagnoza lekarzy była dla rodziny ciosem. Dziewięcioletni dziś syn ma tylko jedną zdrową nerkę, a druga jest uszkodzona w znacznym stopniu. Rodzina wszystko podporządkowała chorobie, codziennym badaniom, kontrolom lekarskim i wielotygodniowym pobytom w szpitalach.

Pan Wojtek pracuje dorywczo, bo w każdym tygodniu kilka dni musi poświęcić synowi, a niekiedy także niepełnosprawnej żonie.

Rodzina mieszka w jednym, zagrzybionym pokoju, bez kanalizacji i łazienki, a ich dom ma tylko 27 metrów kwadratowych. Na szczęście architekt Martyna Kupczyk już z daleka wypatrzyła poddasze nadające się do adaptacji…

Cały odcinek dostępny w IPLA.TV.

Nasz nowy dom” w każdy czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Powtórka w niedzielę o stałej porze, czyli o godz. 17:45.

Zobacz także:
Katarzyna Dowbor odmieni los kolejnym rodzinom
Martyna Kupczyk dla POLSAT.PL: Remont domu jest czasem jak nowe życie
Maciej Pertkiewicz dla POLSAT.PL: Najważniejsza jest dla nas pomoc rodzinie
Świąteczny „Nasz nowy dom” pełen blasku i radości

Komentarze
© Polsat 2018