2017-03-09

„Nasz nowy dom” - odcinek 84: Trutnowy

0

W jednym z bloków dawnego PGR mieszka pani Renata z dziećmi - Agnieszką i Tomkiem. Mąż dawno opuścił rodzinę, a kobieta samotnie wychowywała dzieci chore na zespół zahamowania wzrostu.

Trutnowy to niewielka wieś na Pomorzu. Stoi tu kilka bloków mieszkalnych z czasów dawnego PGR. W jednym z nich spotkamy wspaniałą rodzinę. Pani Agnieszka walczyła o zdrowie dzieci i odniosła sukces - oboje urośli, chodzą do szkoły i dobrze się uczą.

Rodzina żyje w jednym, niewielkim pokoju w mieszkaniu rodziców pani Renaty. Kilka lat temu brat kobiety podarował jej lokal w tym samym budynku, bo wyjechał za granicę. Nie nadaje się on jednak do zamieszkania - są tu gołe ściany, brak podłóg, kanalizacji czy instalacji elektrycznej.

Wydawało się, że rodzina poradzi sobie z remontem, ale pani Renata zachorowała na nowotwór piersi. Choroba pochłania jej energię życiową, pieniądze i uniemożliwia zarabianie. Po chemioterapii kobieta wracała do małego pokoju i wspólnego łóżka z córką.

Katarzyna Dowbor jest zdumiona, że pani Renata, która tyle przeszła, wita ją z uśmiechem i serdecznie żartuje. Cała ekipa programu jest pod wrażeniem pogody ducha i aktywności życiowej pani Renaty. Wszyscy zabierają się do pracy.

Cały odcinek dostępny w IPLA.TV.

Nasz nowy dom” w każdy czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Powtórka w niedzielę o stałej porze, czyli o godz. 17:45.

Zobacz także:
Katarzyna Dowbor odmieni los kolejnym rodzinom
Martyna Kupczyk dla POLSAT.PL: Remont domu jest czasem jak nowe życie
Maciej Pertkiewicz dla POLSAT.PL: Najważniejsza jest dla nas pomoc rodzinie
Świąteczny „Nasz nowy dom” pełen blasku i radości

Komentarze
© Polsat 2018