2017-02-16

Poznacie zwykłych ludzi i ich wielkie możliwości

0

„The Brain. Genialny Umysł” już od 7 marca na antenie Telewizji POLSAT. Podczas konferencji prasowej prowadzący Jerzy Mielewski, jury oraz twórcy programu opowiedzieli o kulisach pierwszego w Polsce talent show skupionego wyłącznie na zdolnościach umysłowych.

Konferencję poprowadził Jerzy Mielewski, na co dzień komentator sportowy związany z Polsat Sport. Gośćmi spotkania byli: Maciej Myszka, producent programu z ramienia Telewizji POLSAT, Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska oraz jurorzy: Anita Sokołowska, Agnieszka Sienkiewicz, Cezary Żak, Mariusz Pudzianowski i dr Mateusz Gola.

- Jestem szczególnie podekscytowany, że mogę brać udział w produkcji tego talent show. Niezwykłego show! - wskazał Maciej Myszka, który jako pierwszy zabrał głos. - Będziemy się skupiać na tym, co jest w nas najbardziej interesujące. Nasz umysł - podkreślił. - Program przedstawia uczestników jako zwykłych ludzi, ale eksponuje ich niezwykłe umiejętności. Pokaz dzieje się naprawdę. W tym studiu i z publicznością, która decyduje, kto wygra odcinek. Nagrodą jest trzydzieści tysięcy złotych i tytuł Genialnego Umysłu - dodał.

Prezes Endemol Shine Polska, Ryszard Sibilski, podkreślił wyjątkowość programu w skali kraju oraz jego sukcesy na arenie międzynarodowej. - Stanęliśmy przed zadaniem, aby zwykłych ludzi z ich możliwościami pokazać jako show i aby ludzi to bawiło. Staramy się przekazać widzom to, czego telewizja jeszcze nie pokazywała. Format ma bogatą historię na całym świecie: Rosja, Niemcy, Chiny, USA, Francja, Brazylia. To tylko niektóre państwa, gdzie zobaczyć można było sukces produkcji - zaznaczył.

Jednym z członków jury jest doktor psychologii Mateusz Gola, który będzie przybliżał widzom i publiczności bariery oraz wyzwania, przed którymi staną uczestnicy programu. - Przyjechałem tutaj z dużą ciekawością, bo chciałem zobaczyć tych niezwykłych ludzi. Jako naukowiec łączę ciekawość, z tego zwykłego ludzkiego punktu widzenia i tę naukową dociekliwość. Zdolności tych ludzi są naprawdę imponujące. Jestem pełen podziwu - powiedział.

Cezary Żak, aktor znany z takich hitów jak „Miodowe lata”, podkreślił, że do tej pory sam był pod wrażeniem własnego umysłu, skoro potrafi zapamiętać 800 stron tekstu, bo tyle mają treści granych aktualnie przez niego spektakli. - Po otrzymaniu propozycji wzięcia udziału w programie, pierwsze z czego się ucieszyłem to to, że nie będę musiał oceniać moich kolegów. Cieszę się również, że spotkam tych niezwykłych ludzi i zobaczę ich umiejętności. Myślałem, że mam dobrą pamięć. W „Miodowych latach” potrafiłem w cztery dni zapamiętać dwadzieścia sześć stron dialogu. Tutaj uczestnicy potrafią o wiele więcej! Poczułem się naprawdę malutki. Ciekawi mnie, co jeszcze tu zobaczę! - stwierdził.

Na jurorskiej kanapie zobaczymy również jedną z głównych odtwórczyń serialu „Przyjaciółki”, Anitę Sokołowską. Na co zwróciła uwagę aktorka? - Uważam, że to była świetna decyzja ze strony producentów, że sposób pokazania umiejętności uczestników nie jest nam zdradzany. My widzimy tych ludzi po raz pierwszy na nagraniu. Możemy podziwiać wtedy bardzo ciekawe przedstawienie - oceniła.

Mariusz Pudzianowski, mistrz świata strongmanów, przedsiębiorca, finalista „Tańca z gwiazdami”, zawodnik KSW, zadeklarował, że nie uwierzy dopóki nie zobaczy i nie dotknie. - To ciekawe wyzwanie, aby poznać ludzi o takich ponadprzeciętnych umiejętnościach. Widziałem kilka osób, które są wstanie dzięki swoim talentom wykonać pewne czynności w kilka sekund, a mnie by to zajęło parę dni - powiedział. - Jestem niedowiarkiem, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę podejść do tych ludzi, dotknąć ich. Wiem co znaczy ciężka praca i widzę, ile wysiłku nasi bohaterowie włożyli w rozwój swoich talentów. Sam nie wiedziałem, gdzie jest kres ludzkich możliwości. Czy na przykład człowiek może podnieść 500 kg. Ja tę granicę przekroczyłem! I potrafi to kilka osób na świecie - podkreślił.

Agnieszka Sienkiewicz, aktorka znana z serialu „Przyjaciółki”, dla potrzeb programu podróżowała po kraju i rozmawiała z uczestnikami w ich domach i otoczeniu. - Moim zadaniem było pokazanie uczestników z ich ludzkiej, normalnej strony. Próbowałam także zbadać, jak odkryli swój talent oraz z jakimi problemami musieli się zmagać podczas rozwijania swojego daru. Zauważyłam także, że ci ludzi są zazwyczaj bardzo otwarci. Z opowieści moich bohaterów, czerpię dużo sama dla siebie - wskazała.

Czego możemy spodziewać się po programie „The Brain. Genialny Umysł”? Zobaczymy w nim ludzi, którzy potrafią m.in. zapamiętać i dodać 100 liczb, rozpoznać dalmatyńczyka po łatce na grzbiecie, przejść przez sieć laserów z zawiązanymi oczami, rozpoznać utwór muzyczny po krokach tancerzy, czy nawet określić rodzaj jednego ze stu gatunków piwa po smaku. To wszystko na żywo i na oczach publiczności!

Maksymilian Jaworowski

„The Brain. Genialny Umysł” od 7 marca w Telewizji POLSAT.

Oglądaj w IPLA.TV:
Cezary Żak: "Zostałem jurorem z ciekawości!"

Mariusz Pudzianowski: "Mistrzem się stajesz!"

Dr Mateusz Gola: "Zafascynowały mnie talenty!"

Anita Sokołowska: "Jestem bardzo malutka!"

Zobacz także:
Znamy obsadę „The Brain. Genialny Umysł”
„The Brain. Genialny Umysł” od marca w Polsacie

Komentarze
© Polsat 2018